Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Részmunkaidős állás, amíg...

Részmunkaidős állás, amíg keresek mást?

Figyelt kérdés

Szerettem volna X szférában dolgozni, de nem jöttek be a terveim, pénzre pedig mindenkinek szüksége van. Arra gondoltam, addig elmegyek rész munkaidőbe, és közben folytatom tovább a keresést. Ez lehet a próbaidő alatt, de lehet utána fog teljesülni, nem tudom.


Minden ismerősöm azt mondja ha tudom, csináljam így, de nekem meg bűntudatom van, mert csak azért dolgozni X helyen, hogy lelépjek, amint tudok. Igaz, velem is kiszúrtak már munkáltatók, de én nem vagyok olyan.


Ti voltatok ilyen helyzetben?


2018. máj. 23. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában 3 hónapig próbaidős vagy - bármelyik fél egyik napról a másikra felmondhat, indoklás nélkül.

Részmunkaidős állásból ráadásul könnyebben el tudsz járni interjúra - ha meg megtetszik az az állás, ahol részmunkaidős vagy - akár még lehet, teljes munkaidőre is felvennének.

Én mindenképp kihasználnám, addig is lenne munkám.

2018. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bűntudat? Ugyan már... a munkáltatóknak van bűntudatuk, amikor az önéletrajzodra még csak válaszolni se hajlandók? Amikor felvesznek inkább egy jóbarátot, mint egy szakértőt? Amikor évekig ugyanazért a bérért dolgoztatnak?


A válasz szerintem te is tudod. Na most azt el tudom képzelni, hogy egy-egy munkatársat, netán még a főnököt is megkedveled. Ebben az esetben tudjátok tartani szerintem munkahelyen kívül is a kapcsolatot. A munkáltató viszont nem barát, hanem egy üzleti fél. Az üzletben nincs bűntudat, nincs barátság, csak saját érdekek vannak.

2018. máj. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor tenyleg csak a magad erdeket kell nezni, sajnos nem nezik ok se, hogy veled mi van.
2018. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!