Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy állsáinterjún tőlem,...

Ha egy állsáinterjún tőlem, mint jelentkezőtől megkérdezik, mennyi lenne a fizetésigényem, hogyan érdemes felelni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy tájékozódtam előre, hogy adott szakmával, adott pozícióban átlagosan milyen fizetésre lehet számítani. A kérdés az, hogy ilyen helyzetben milyen hozzáállás leht az előnyösebb?

Kicsit fölélőni az átlagnak, mondván hátha mázlim lesz? Vagy ha nem tetszik, legfeljebb lealkudnak belőle?

Vagy épp ellenkezőleg, ha valamivel kevesebbet kérek, nagyobb eséllyel vesznek fel? Vagy esetleg emiatt azt hinnék, fogalmam sincs a bérekről, és nem is vesznek már komolyan?

Esetleg becélozni egy az egyben az átlagot, lesz ami lesz?


2018. máj. 24. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a legjobb (ha hosszutavra tervezel) ha kersz 3honap probaidot atlag fizetesert es utana beszeltek megegyszer.

1 meg is tudod milyen a tarsasag, munka, minden kisseb nagyobb nehezseget

2 meghokkented, kicsit nalad van az iranyitas

3 kivancsi lesz, miert is tudsz gondolkodni egy kicsit is (bar ez a kerdes utan..)

2018. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Pályakezdő vagy?

Akkor a szakmai átlagot nyilván nem fogod megkapni - míg a tojáshéj ott van a fenekeden.

2018. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp nem javaslom amit az első mond. Egyszerűen azért, mert ha csak nem vagy valami istenadta sztahanovista tehetség egy hiányszakából akkor úgysem emelnek majd egy fillért sem próbaidő után.


A kérdésedre válaszolva:

A szituációtól függ. Ha azt érzed, hogy jól sikerült az interjú, megfelelő a tudásod az elvárásokkal szembe és nem junior a munkakör akkor lődd nyugodtan kicsit az átlag fölé. Minden cég nyugodtabban ad egy 10-15%-al alacsonyabb ajánlatot akár arra is számítva, hogy még kicsit alkudoztok és végül megegyeztek egy arany középútban. Nem fognak azért kiszórni, mert "túl sokat" kértél (ha csak nem valami valóságtól teljesen elrugaszkodott a kérés)

Ha alá mondasz akkor 100-ból 90 cég biztos nem fog többet adni, mint amit kértél.

2018. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 24. 14:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1# vagyok. Eletemben 2x voltam allasinterjun.

Lehet az en esetem a kivétel, de nekem bejott mind a 2helyen.

Egyszer Magyarorszagon ahol a probaido utan beszelgettunk megegyszer ahol 60%ot kervenyeztem (iskola utan azzal a 3honapnyi tapasztalattal, es probaidon az eros atlagot kaptam), megadtak pedig nem vagyok egy ostehetseg, nem kesek, nem kamuzom, rendesen megcsinalom a munkam. Fel ev alatt maguktol emeltek meg a probaidos berem 30%val.

Kulfoldon ugyan ez a tortenet csak a %ok kisebbek, nevezetesen probaido utan 25%+pozicio, kovetkezo evben a berem 10%+pozicio.

Viszont elnezest a tanacsert, azt hittem okos vagyok, de kiderult nem annyira.

Sok sikert az interjun! :)

2018. máj. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tól-ig határt mondj kb 30-40 ezres intervallumban. Egy kicsit fölé mehetsz, 10-15%-ot szinte mindig megpróbálnak lefaragni belőle és ha nagyon kell az állás, akkor érdemes engedni belőle.

Én annó 200-220 ezret mondtam Cafeteriával végül 180 lett belőle. Azóta már 270 ezer szóval szépen emelkedett az elmúlt 2 évben.

2018. máj. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!