Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit illik beleadni a...

Mennyit illik beleadni a családi kasszába?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok, most kezdtem el dolgozni, ahogy kicsit szünetelek az egyetemen, de még itthon lakom. Természetesen a szüleim most, hogy nekem is van keresetem, kérik, hogy segítsek bele a havi költségek letudásába, mert hát én is eszek. De azt is csinálhatnám, hogy ülök otthon, azért kezdtem el dolgozni, hogy kihasználjam az időt, és szerezzek magamnak egy kis pénzt. És most nincs is életem egyáltalán, tíz órát dolgozok egy nevetséges összegért, mert a faluban nincs sok lehetőség. De persze szörnyű bűntudat fogott el, hogy ahogy elkezdtem pénzt keresni, egy smucik disznó lettem. 15%-ra gondoltam. Az túl kevés, vagy nem kell szégyellnem magam miatta?

2018. máj. 25. 00:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Forditva kezd a szamolast.

Kerdezd meg anyudtol havonta mennyit kolt az etelre. Nezd meg a rezsiszamlaitokat (havi vizdij, aram, gaz, internet...szemetdij: ezeket ugyanis kzosen haszn aljatok).

Utana a rezsit osszd annyifele, ahanyan ott laktok. H hrman haromfele, ha van kisebb tesod szamitsd bele ot is es oszd 4 fele.

Igy kapsz pl egy osszeget rezsi rad eso reszekent peldakent legyen 10.000 ft.

Az etelnel vedd figyelembe, hogy vajon minden megvasarolt dologbol eszel/iszol-e. Azaz nincsenek esetleg olyan heti/havi koltesek, amik teged nem kellene, hogy terheljenek (pelda: anyukd es apukad naonta ketto kvet megisznak te ugyanakkor nem kavezol) vagy olyanok, amiket csak mattad vesznek (peldaul csak te eszel nai szinten egy tabla csokit vagy iszol ketnaponta ket liter kólát). Amibol te sose eszel/iszol vondd le, a havi elelmszer koltsegbol, amit viszont csk te fkgyasztasz, de anyud vasarolja azt vedd kulon. Utana ezt is oszd el annyi fele, ahanyan ott esztek. Legyen mondjuk havi 20 a radeso resz.

Osszesen akkor havi 30.000-at kellene beleadnod az otthoni dolgokba.

Ha ehhez kepest csk 50.000-et keresel nettoban, akkor felezd es ajalnj fol 15.000-et, de tedd hozza, hogy most még csak ennyit tudsz adni, de kesobb remeled tobbet es mellette ajanld fol, ha eddig nem segitettel volna a haztartasban, hgy igyekszel tobbet segiteni. Peldaul bevasarolni, takaritank, mosogatni, teregetni.

Ha komolyan veszed a szamolgatast es ehhez anyukd segtseget i kered, akkor orulni fognak, hogy lam komoyodsz es siman lehet, hogy a telatalad felajalnlotthz kepest ok maguk mondjak eleg csak havi 10.000.

De smucigsag ide vagy oda nem art egyszer vegigszamolnod mennyi az annyi, csak hogy lasd a felnőttek penze mire megy el :-( (csak ha o is onzo lenne es smucig, akkor teged eheztettek volna, allambacsi meg reg elvitte volna fejetek folul a hazat/lakast).

2018. máj. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked a részletes választ! :)
2018. máj. 25. 01:02
 3/11 anonim válasza:
14%
Amit megkeresel,a te pénzed. Senkinek ne adj belőle,csak ha gyenge jellemű vagy.
2018. máj. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Én megkérdeztem Anyámat, hogy milyen összegre gondolt. Aztán egyezkedtünk...

Nem ellenőrizgettem a rezsiszámlákat.

2018. máj. 25. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a rezsi, kaja sincs ingyen!
2018. máj. 25. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4. ez nem egyezkedés, senki nem beszélt számlaellenőrről sem. Minek költöd oda, ami nincs?

Anno megkérdeztem édesanyám, mennyi a havi rezsi és kaja, osztottuk néggyel, a fizumból kitelt, annyit adtam, házimunkát meg már előtte is csináltam. Nem egy nagy történet.

2018. máj. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:
71%

A munkából eltartjuk magunkat, erre való a munka. Ezt célszerűbb egyből gyakorolni.


Szóval eljött az idő felnőni és nem zsebpénznek tekinteni a fizetést. A dolgozó ember fizeti a saját költségeit.


Kérdezd meg mennyi a részed.


Ne is úgy állj a fizetés kérdéséhez, hogy elkölthető úgy ahogy van bármire, mert ezzel pórul jársz később ha megszokod hogy kell bármire költened a rezsi meg befizetetlen. Még felnőttek se tudják feltétlenül jól beosztani a fizetésüket, jobb ha nem leszel olyan.

2018. máj. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 5-ös, 6-os!


"Én megkérdeztem Anyámat, hogy milyen összegre gondolt."


Mi ezzel a probléma? 14 évig a szüleim tartottak el, nem éreztem azt, hogy ellenőrizgetnem kellene bármilyen számlájukat. Konkrétan az sem zavart volna, ha a teljes rezsit és kaját is velem fizettetik meg, ha "futtya". De mivel a szüleimben ez fel sem merülne, ezért egyszerűen megbeszéltük. Anyám mondott egy számot, Nekem megfelelt, hát rábólintottam.

Nálam jobban senki nem tudja, hogy mennyit köszönhetek nekik. Nehogy már még "gazdasági ügyet" csináljak a hozzájárulásomból. Nekem annál többet érnek a szüleim, bár nem mindenki így tekint a sajátjára.


Köszi, hogy meghallgattál. :)

2018. máj. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem meg érdekelt, mire mennyi pénz szükséges, ezzel a gondolattal próbálj meg együtt élni. Ez nem bizalmi kérdés, mint amit te csinálsz belőle. Aki tudja, hogy mire és pontosan mennyi megy el, az rögtön tudja mondani, hogy rezsi ennyi, azon belül van ez, ez meg ez, a kaja meg ennyi. Vagyok olyan szerencsés helyzetben, hogy úgy tudunk itthon pénzről beszélni, hogy az nem a másik zsebében való turkálás. Én is megkérdezhetem, mire mennyi megy el, de ugyanúgy nem csinálok belőle titkot, hogy a saját fizetésemből mire mennyit költök és mennyit sikerül megspórolni. Itthon ez olyan beszédtéma, mint máshol, hogy ki mit reggelizett.

Köszönöm a figyelmet.

2018. máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezzel nincsen semmi gond. Én megírtam, hogy nálunk miként történt, Te megírod, hogy nálad miként. Nem kell tovább fokozni. Mindenki másképp csinálja. Ennyi.


Kap a kérdező többféle választ, aztán majd kezd vele, amit akar.


Itt a GYAKORIN a legfőbb probléma, hogy szinte rögtön valaki nekiesik egy válaszolónak, csak mert neki más véleménye van a kérdésről. Írd meg, aztán kész.


Nem kell reagálnod erre, mert a pipát kivettem a "kérdéskövetésből".

2018. máj. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!