Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjúra miért kell...

TappancsMancs kérdése:

Állásinterjúra miért kell öltönyben, zakóban, nyakkendőben menni ha ott nem is olyan öltözékben dolgoznak az emberek?

Figyelt kérdés

2018. máj. 25. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

miért?! kell?


azért egy inget illik felvenni nem pólóban menni de ha mondjuk esztergályosnak mész az sem szempont

2018. máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jaj nem esztergályosra gondoltam :) A sokféle irodákban is többnyire valami utcai normál ruhákat hordanak, de állásinterjúra mégis kiöltöznek. Egyszerűbb lenne ha ezt közölnék a hirdetésekben mert ahol nem öltönyben folyik a munka oda ez meg most akkor minek is?
2018. máj. 25. 15:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezzel tiszteletet sugárzol az új leendő munkahely felé.


Amúgy én 10 éve nem vettem nyakkendőt interjúra. Zakót is csak télen, amikor hideg volt. Öltöny, ing bárhova elég.

2018. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

#1 vagyok, 1 fokkal elegánsabban öltöznék mint az ott dolgozók de nem vinném túlzásba


menjél nyakkendőben legfejlebb leveszed ha úgy itéled meg marad az ing...

2018. máj. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Általános jellegű a kérdés, persze én is jobb ruhákból választok interjúra, de muszáj zakó? Mindenhol ezt tanácsolják és bevett szokás túlöltözni a hétköznapokat és semmi értelme. :) Nem?


Tiszteletet sugárzok jó okés de munkanapokon nem kell tiszteletet sugározni?


"Zakót is csak télen, amikor hideg volt. Öltöny, ing bárhova elég."


Az öltöny zakót is jelent akkor ezt nem értem. Most kell zakó vagy sem?

2018. máj. 25. 16:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig csak inget vettem, mindig elég volt
2018. máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Hát én a Metallicás pólómba mentem legutoljára is, mert hát úgy voltam, hogy a tudásommal fogok dolgozni, nem modellt keresnek.

Mondták értékelik az őszinteségemet, és nem is volt gond belőle.

2018. máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Farmer, meg valami business casual felsőben megyek interjúra, piercing

Vezetői pozíciók, 40 N

2018. máj. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy én interjúztatok sokakat mistanábsn, mivel most is vezető vagyok, leszarom ki, miben jár, de én meg ugyanolyan melóspólót hordok mint a gyártósoron a kollégák, nem fogok azért kiöltözni, hogy összekoszoljam magam, smikor lemegyek a gyártósorra ;)
2018. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
És vennem kell egy nagyobb telefont, túl sokat gépelek félre XD
2018. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!