Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Félelem az új munkahelytől....

Félelem az új munkahelytől. Ti is átestetek rajta?

Figyelt kérdés

Nagyon gyorsan történt minden, lényegében az első olyan munkahelyem lesz, ahol szerződést kötünk.

Azert kerestem munkát a lakóhelyemen, hogy kicsit félre tegyek, és később legyen miből megindulni külföldre.

Nagyon szimpatikus volt a főnök, és az is, aki mellett be fogok tanulni.

De azóta is ezen agyalok, és egyre jobban félek.



Azért szeretnék külföldre költözni, hogy szerencsét próbáljak, és aztán kint is maradjak.


Mikor megtudtam milyen béreket kínálnak a lakóhelyemen a munkáltatók, teljesen ledöbbentem.


Végül is megüresedett egy hely, amiről csak jót hallottam, és "egész jó" fizetést is kínálnak.

De mióta beszéltem a főnökkel, azóta borzasztóan félek.



A szerződés kötéstől félek, hogy meg lesz kötve a kezem sok esetben. És attól, hogy már előre úgy beszélt, mintha körülbelül ez a munka életem végéig kellene, hogy szóljon. Pedig én nem nagyon szeretnék 1-2 évnél tovább ott maradni, legalábbis előreláthatólag. És teljeden mindegy, hogy mikor, és hogyan mondok fel, sz*r leszek.


Esetleg egy két saját tapasztalatot, élményt, tanácsot szeretnék kapni. Köszönöm szépen!


2018. máj. 27. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"lényegében az első olyan munkahelyem lesz, ahol szerződést kötünk."


Igen, ezek szerint járatlan vagy a dolgokban és talán azt sem tudod, hogy a legtöbb munkahely 3 hónapos próbaidővel vesz fel, ami alatt mindkét fél (munkaadó és munkavállaló egyaránt) indoklás nélkül felmondhat.

Ez pont arra van kitalálva, hogy ha nem jön be a munkahely, akkor egyik napról a másikra is távozhatsz - írásbeli felmondás után.

Szóval nem kell félni - még a 3 hónap letelte után is lesz egy határozatlan idejű szerződésed, amit 1 hónapos felmondási idővel bármikor felmondhatsz.

2018. máj. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a munka világa is olyan, akár egy piac. Kereslet-kínálat határozza meg.


Ha valahol nem tetszik, vagy bajok vannak vele, akkor a szerződést fel lehet mondani. Emberek jönnek-mennek, manapság nagyon kevés az az ember, aki elmondhatja, hogy 1-2 helyen kihúzta nyugdíjig.


Ne agyalj ezen, inkább örülj neki, hogy a munkáltató úgy áll hozzá, ha beválsz, sokáig számít Rád. Ez is igen ritka. De hidd el, tisztában van vele, hogy bármelyik dolgozója bármikor "mehet", ha kedve úgy tartja. :)

2018. máj. 28. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Általában egy hónap felmondási időt határoznak meg ami annyi, hogy szólsz ma a kilépésről és még egy hónapot ott kell dolgoznod. Így fel tudnak készülni álláshirdetéssel.
2018. máj. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!


Elméletben tisztában vagyok azokkal, amiket leírtatok, és az eszemmel is tudom.


Ami most a problémám az inkább az érzéseim. Csapdába esve érzem magam.


De igazatok van, tudom. Mégis néha megnyugtatóbb számomra, ha valaki kívülálló is elmondja a véleményét.

2018. máj. 28. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt persze nem szabad elfelejteni, hogy egy megállapodás aláírásával valamilyen szempontból "köti" magát az ember valamihez.

De itt a törvény bizonyos feltételekkel teret enged, más feltételekkel korlátoz.


Ha a megállapodásban olyan van benne, ami jogszabállyal szembe megy, akkor az meg úgyis hatálytalan, hiába szerepel benne. :)

2018. máj. 29. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!