Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet kitörni a "nincs...

Hogy lehet kitörni a "nincs tapasztalatod így nem veszünk fel, szerezz tapasztalatot" ördögi körből?

Figyelt kérdés

Tudom tudom tanuljak szakmát, az a baj van és abban is dolgoztam az elmúlt egy évben de most megszűnik a munkaviszonyom csak sajnos a szakmai tapasztalatot a hajamra kenhetem mivel a legközelebbi hely ahol ezt alkalmazhatom úgy 120 kilométer... Már ha egyáltalán kell nekik dolgozó.

Szóval az a terv hogy szerzek mégegy szakmát azok pedig nagyrészt ősszel indulnak, gondoltam addig nyáron dolgozok valamit pl boltban csak sajnos az utolsó sarki árus is több év tapasztalatot vár el ami ugye nincs, de nem is tudok szerezni mert nincs tapasztalatom mert nem vesznek fel sehova... Na, értitek. Gindolkoztam elmegyek gyárba de azok meg kint vannak a város másik sarkában így vidékről kb 4-5-kor kellene kelnem hogy 8-ra beérjek majd menetrendtől függően kb 2 óra mire hazaérek. Mindezt akkora fizetésért amit a falusi coop-ban dobnának hozzám.. (ha lenne tapasztalatom) csak épp megtoldva 4-5 óra utazással és buszra várással.

Mit lehet tenni ilyen helyzetben, hova lehetne menni valami kis tapasztalatot összekaparni?


2018. máj. 29. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

"Gindolkoztam elmegyek gyárba de azok meg kint vannak a város másik sarkában így vidékről kb 4-5-kor kellene kelnem hogy 8-ra beérjek"


8--ra az anyád p***ját. 5.45-re, 13.45-re és 21.45-re kell beérned, ha 12 órásak a műszakok, akkor 5.45-re és 17.45-re.

2018. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 username checks out
2018. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 na ezaz, a 8-at azért mondom mert eddig akkorra jártam

Az első busz reggel 5:10-re van bent magyarul van 30 percem kiérni a város másik sarkába egy busszal ami kb 20 perc alatt ér oda, jó ha fél óránként jár és a jóisten tudja milyen messze tesz le a munkahelytől. Ez eléggé leszűkíti a kört.

2018. máj. 29. 12:46
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Szakmai gyakorlat, önkéntes munka vagy le kell szrni, mit ír bele a munkaadó az állásajánlatba és tapasztalat nélkül is határozottan előadni magad az interjún.
2018. máj. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

phuu, nekem már a szom van tele az ilyen vidék, meg kisváros,meg megyeszékhely bugrisai gondolkozásból.

Engem is annyira leszívattak, sehova nem vesznek fel dolgozni, 4 éves pl a kereskedelmi 1 éves sulim , a gyakorlatom 0. Mikor elindultam és elkezdtem beadogatni az önéletrajzokat, volt olyan bolt (euros) ahol kiírták az ajtóra, hogy 5 év tapasztalatot várnak. xd


Fölmegy az ember Pestre kiröhögi mindenki az ilyen fafej gyöpös hulye embereket. Hivatkozni mindig valami okorsegre, munkát, fizetést meg nem adni. nincs is az ilyeneknek szükségük dolgozóra. Költözzél fel Budapestre.

2018. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Érted, 5 év tapasztalat, hogy egy flakon hipót, meg egy zacskó mosóport fölrakjál a polcra, segédmunka, 6 osztály elég hozzá bőven. Nem ám húzogatja a gcis száját, hogy nem jó oda az ember bizonyítvánnyal sem.
2018. máj. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 Győr mellet lakok aztán megy a sírás a nagy cégektől hogy jaj kell ember meg úgy kb mindenki hisztizik errefelé hogy jaj kell dolgozó... hát, lehet nem mimimálbérért kéne kb atomfizikus végzettséggel hirdetniük :D
2018. máj. 29. 20:55
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
Majd mindjárt jön valaki, hogy "Munkaügyis Troll".
2018. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!