Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek van esélyem...

Szerintetek van esélyem budapesti SSC-be vagy multiba bekerülni ha még nincs diplomám, majd csak lesz 2019. februárjában?

Figyelt kérdés

Angol és német nyelvtudásom van, illetve főállású 1,5 éves munkatapasztalatom a beszerzési osztályon egy külföldi multinál. Előtte ugyanennél a cégnél voltam 1,5 évig gyakornok. Kb 80%-ban megegyezett a munkaköröm a mostanival, tehát mondhatjuk hogy van 3 éves tapasztalatom a szakmában.


Böngészve az álláshirdetéseket amiket szinte mindig kérni szoktak:

- nyelvtudás

- tapasztalat

- végzettség (felsőfokú)


Nekem a 3-ból kettő meg van, a legmagasabb iskolai végzettségem egy OKJ, nem tudom hogy az elég-e.


Egyébként jelenleg vidéken lakom, innen költöznék el BP-re. Itt a környéken sok multis állásnál nem elvárás a diploma, illetve a folyamatban lévő tanulmányokat is elfogadják (kivéve az állami helyeken), de én úgy tudom hogy Pesten a diploma jelenti a belépő szintet.


2018. máj. 30. 09:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
* Ja és természetesen nem udvari gondnoki, higiéniai szakember vagy recepciós állásra gondoltam, hanem gazdasági/logisztikai/beszerzési FŐÁLLÁSra :))
2018. máj. 30. 10:00
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Elfogadják a folyamatban lévő diplomát nyugalom. Ezekkel a preferenciákkal egész biztosan találsz munkát. Nagyon jó eséllyel indulsz neki a munkaerőpiacnak. Interjún hívd fel rá a figyelmet, hogy majdnem kész a diplomád. Nettó 300 körül fel fognak venni simán.
2018. máj. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Páromnak nincs dilpomája, és évek óta ssc-kben dolgozik. Olyan poziban is dolgozott már, ahol elvárás volt a felsőfokú végzettség, de többet nyomott a latba, hogy 2 idegen nyelven beszél folyékonyan, meg a hasonló területen szerzett tapasztalata. Szóval ez azért így nem igaz, hogy Budapesten (!) a diploma jelenti a belépő szintet.
2018. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp. SSC-knél emberhiány van amúgyis, nem nagyon válogat(hat)nak.
2018. máj. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

És miért van emberhiány egyébként?

Jó a fizetés, sok a juttatás, modern munka körülmények, kellemes légkör, home office...


Igaz, sok a túlóra és 2-3 év alatt az adott munkakör monotonná válik, de cégen belül könnyű munkakört váltani.

2018. máj. 30. 20:07
 6/13 anonim ***** válasza:

Ahogy írták előttem, nagyon jó esélyekkel indulsz, és szerintem pár évig szeretni is fogod.


Én 8 év alatt megjártam 3 céget, és számtalan másikról hallottam. Ami negatív, de tényleg csak évek múltán látod:

- mindenhol van stikli, hülyeség, nem kevés.

- a főnökök igen nagy %-a inkompetens, agresszív (6 éve vezető vagyok én is, van rálátásom)

- az emberek számokként vannak számon tartva, a munkájuk természetes, és nincs megbecsülve

- belső mozgás nagy hiány ellenére is nehézkés általában, mert vagy elgáncsol az egyik főnök, vagy "nem engedünk el mert te olyan jó munkaerő vagy" :)


Kezdeni tök jó, 5-8 évig tökéletes, lehet utazni, jó a fizu, sokat tanulsz. Utána meg lehet területet váltani és elölről... :)

Nem a kánaán (sajnos) ez se, de ha jó főnököd van, kellemes tud lenni.

2018. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

értem, utolsó neked is köszi a válaszod.

:)

2018. máj. 31. 12:20
 8/13 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekel, akkor jelentem hogy ma kaptam ajánlatot!!! egy budapesti SSC-nél :)


Nem is firtatták a tanulmányaimat. Nem kérdezték hogy mikor fejezem be vagy miért nem fejeztem be eddig, pedig egyértelműen oda volt írva hogy folyamatban.


A nyelvtudásaim és a munkatapasztalataim érdekelték őket.

2018. jún. 12. 13:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Gratula! :)
2018. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mennyi a $?
2018. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!