Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugati országokban jobb...

Nyugati országokban jobb műszaki diplomások vannak, mint itt?

Figyelt kérdés

Legyen szó akár informatikusról, akármilyen egyéb mérnökről.


Ha egy magyar mérnök úgy dönt, hogy diploma megléte + néhány év releváns szakmai tapasztalat után megpályáz ausztriai, németországi, svájci állásokat, versenybe tud szállni az ottaniakkal? Most a nyelvtudást ebből vegyük is ki. Szakmai szempontból felül lehet múlni az ottaniakat, vagy az oktatás is színvonalasabb ott?


Nem mindegy, hogy a legjobb munkahelyekért is versenybe lehet szállni, sőt, legyőzni egy ottanit, vagy csak a "maradék" jut a magyarnak.



2018. jún. 1. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem, sőt statisztikák szerint a német fejlesztők sokkal több hibával fejlesztenek mint a magyar fejlesztők. Csak tudod úgy van ez, mint minden más szakmában. Ha vannak egy adott multi cégnek telephelyei több országban is, akkor a Nyugat-Európai fejlesztőnek háromszor annyit fizet mint a Kelet-Európainak ugyanazért a munkáért, ugyanazon a projekten :/

Tehát megéri kimenni mindenképpen, ha nem "félsz" a kint léttől. Attól ne félj, hogy rosszabb leszel a szakmában, mert általában nagyon elégedettek a magyar fejlesztőkkel, mérnökökkel mindenhol. Néha meg is lepődnek, hogy hoppá mi mindent tud ez az ember, hogy lehet hogy nem becsülték a saját hazájában? (több ilyen történetet is hallottam, ahol csak lestek)

2018. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

"Szakmai szempontból felül lehet múlni az ottaniakat, vagy az oktatás is színvonalasabb ott?"


Ez kicsit butaság a kérdésben, mert ha tényleg szakmabeli lennél, tudnád, hogy majdnem mind1 milyen az egyetemen az oktatás "színvonala", úgyis specializálódnod kell. Az egyetem csak arra van, hogy egy átfogó képet ad az egész területről, főleg az elméleti részéről, de nem elvárás egy egyetemtől, hogy egy bizonyos technológiába részletesen belemenjen.


Tehát ilyen szempontból, hogy ne tudná valaki felvenni a versenyt szakmailag a kintiekkel.

2018. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Oktatás alatt nemcsak az egyetemi oktatásra gondoltam, hanem arra is, hogy például a pályakezdőket különféle tréningekre is szokták küldeni, cégeken belüli oktatás is van.
2018. jún. 1. 19:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán.


Én német cégnél dolgozom, a magyarok és a németek ugyanazt csinálják, ugyanazzal a programmal és nincs különbség köztük.

Annyi,hogy a németek sokkal többet keresnek, több a munkavállalói joguk.

2018. jún. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A napokban hallottam egy sztorit, ami életcélom lett.

Egy magyar emberke egy német anyavállalattal és magyar leányvállalattal rendelkező céghez ment ki Németországba dolgozni. Néhány hónappal később pont mérnököt kerestek, aki kiküldetésbe megy Magyarországra és három évig segíti a helyi szakemberek munkáját (új gyár részleg üzembe helyezése, stb.). Emberünk azonnal jelentkezett a munkára, mondván nem kell szállást biztosítaniuk és még magyarul is perfekt beszél.

Itthon él a családjával, Magyarországon dolgozik a magyar leánnyvállalatnál, magyar kollégákkal és német fizetést kap. Ennél jobb kinek kéne?


Azt gondolom minden országban előnyt élveznek a helyiek. Ha hozzám jelentkezik egy ukrán és egy magyar mérnök, nyilván előnyben részesítem a magyart. Kevésbé problémás (szállás, család, utazás) és a nyelvet is jól beszéli.

Így vannak ezzel máshol is...

Ettől még szakmailag nem biztos, hogy verhetetlenek, sőt.

2018. jún. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!