Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet önkormányzathoz...

Eszter1235 kérdése:

Hogyan lehet önkormányzathoz iskolaszövetkezeten keresztül szerződni? (diákmunka)

Figyelt kérdés

Rövid történet (hátha valakit érdekel) :

Tavaly nyáron is a helyi önkormányzatnál dolgoztam, mivel egy nagyon kicsi faluban élek, ahonnan szinte lehetetlen kijutni mivel borzasztóan a rossz a tömegközlekedés. Így sajnos nincs más lehetőségem. Úgy volt, hogy 80 ezer forint körül fogok keresni, de végül csak 60 ezer forintot kaptam. Mint utólag kiderült, azért, mert nem iskolaszövetkezeten keresztül szerződtem.



2018. jún. 2. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

MEg se tudom mondani, hányszor írtam le már itt, hogy nincs olyan, hogy diákmunka, sem adózási, sem munkajogi, sem tb kategóriaként. MIndig leugatnak...


ÉS tessék, te vagy rá az élő példa, hogy pontosan kell kezelni a fogalmakat, mert meglepetés lehet a vége.


Kérdező, nem tudod megoldani, mert az önkormányzatis nyári munka kizárólag munkaviszonyos, az önkormányzatok nem szerződnek iskolaszövetkezettel.

2018. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Önkormányzat felvehet havi 15 nap alkalmi munkára vagy rendes munkaszerződéssel, határozott időtartamra.

Előbbinél nem kötelező munkaszerződést kötni, de én az ilyen ennyit ígértek, kevesebbet kaptam esetek elkerülése miatt kérném, hogy csináljunk.


Amúgy, 80000 körüli "kereset" nettója tavaly 55000 körül volt.....

2018. jún. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2, ez a nyári önkormányzati munka kizárólag mviszonyos.
2018. jún. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

61%-os, nem tudjuk, hány éves a kérdező.:)/


MT szerint 16 évet betöltött gyerek ( szülői engedéllyel 15. éves kortól tanszünetben, illetve 15 év alatt, gyámhat. engedéllyel, színházi és egyéb művészeti és sport tevékenység esetén) vállalhat munkát.

Speciális szabályok vannak arra, hogy neki mennyi pihenőidő, szabi jár ill. a túlóráira is.

Ez az, amit a köznyelv diákmunkának nevez, bár tény, hogy sima MT-es foglalkoztatásnak minősül.


Nem keverendő össze a tanulmányi szerződéses jogviszonnyal.


..

Viszont akkor, kérdező,ebben az esetben az a kérdés, mi volt a szerződésedben bérnek leírva :)


DE, ha 18 elmúltál megbízásos jogviszonnyal is alkalmazhattak, vagy a 2010 LXXV tv szerint egyszerüsítettként is.

Ezeknél csak akkor kötelezö a szeződés, ha kéred ---> ha idén is mész, kérd, hogy írják le, annak kötelező eleme a bérezés.

Le lesz írva, nem lesz vita.


A diákszövetkezet nélküliség miatti kevesebb pénz sztem kamu volt, hogy hagyd őket :)

2018. jún. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 2. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!