Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Államvizsga után mikor találta...

Államvizsga után mikor találtatok állást? 5 hónapja semmi munkát nem taltam ahová felvennének. Több mint 60 elutasító levelet kaptam. Nincs gyakorlatom, idősebbet keresnek stb.

Figyelt kérdés
Húsfeldolgozó üzemben tudok dolgozni havi 112 ezret megkapom de ez elmegy albéletre számlákra. Belefáradtam, hogy dolgozok 12 órában és semmim sem marad. Azon gondolkodok megpróbálok németországban munkát találni. Nincs jogosítványom se
2018. jún. 5. 08:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
ismerősöm ugyanebben a cipőben volt. most nem is tudom hány hónap után talált valami állást az angoltudásának köszönhetően
2018. jún. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Tulajdonképpen tavaly januárban tettem le az államvizsgát, azóta nincs munkám. Azazhogy alkalmi bejelentéssel (vagy éppen azzal se) volt, illetve megfordultam már gyárban, pizzafutárként és árufeltöltőként is, de normális állásom nem volt még soha. Ezidáig 134 pozícióra jelentkeztem, ebből jó, ha mondjuk 30-tól kaptam egyáltalán elutasító választ. Aztán nagy reményekkel kiléptem a hipermarketből, mondom most már legalább munkatapasztalatom van, csak felvesznek valami szellemi munkakörbe (teljesen mindegy, hova és mennyiért, csak ne 8 általánossal betölthető kulit végezzek már diplomával).


Nem így lett, március óta munkanélküli vagyok. Behívniuk derogálna bárhonnan is, úgyhogy megint gyárba kell mennem. De nem vagy egyedül, többen is ugyanebben a csónakban evezünk (diplomával, OKJ-vel), mi is azon filózunk, hogy 3-an vagy 4-en kimegyünk külföldre mosogatni, azzal jobban járnánk, mint itt reménytelenül és céltalanul spammelni a majom "munkáltatókat", akik nem tudom, egyáltalán felvettek-e valaha is alkalmazottakat.


Ja igen, tudtad, hogy munkaerőhiány van?

2018. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nekem okj nincs csak egy agrarmernok diplomam.

Teljesen kikeszultem itt vagyok nemet felsofoku + kozepfok orosszal nincs munka. Hogy szerezzek tapasztalatott??

Paprikat csomagolok hutohazban ennyi amire jo a papirom.

Inkabb mosogatnek kint de legyen tobb penz. Ne kelljen eldonteni eszek vagy tiszta ruham legyen

2018. jún. 5. 11:23
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
En allamvizsga elott 2 evvel elhelyezkedtem a teruletemen, aztan az allamvizsgat kihagytam. :)
2018. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%

Én államvizsga előtt 1 évvel már a szakmában dolgoztam. Mindenképp nagy előny, ha már végzés előtt van számottevő szakmai gyakorlatod.


Ha a közelben mindent megpróbáltál érdemes költözni másik városba.

2018. jún. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
nagyon függ attól, hogy mit tanulsz. nem egy mérnökinfós ismerősöm van akik még a bsct csinálták, de már teljes fizetést kaptak. amúgy szerintem felső némettel és közép orosszal tuti találnál valami jól fizető munkát. haverom csak angolul tud, de 300 körül keres érettségivel+okj-val (ami amúgy nem kapcsolódik a munkájához)
2018. jún. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Én kb két hónappal államvizsga után meguntam, hogy nincs munkám, így elmentem külföldre au pairnek egy évre. Miután hazajöttem, pár héten belül felvettek egy idegen nyelvű call centerben, és azóta csak jobb munkahelyeim voltak.
2018. jún. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Lassan 3 éve kellett volna államvizsgáznom , de amit szakdolgozatba leirtam elkezdtem megvalósítani adószámos magánszemélyként, később már vállalkozás formájában.Most januárba tervezem az államvizsgát mert eddig nem jutott rá időm a vállalkozás mellett.
2018. jún. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
3 hét volt, de tulajdonképpen soha nem volt olyan időszakom, hogy ne dolgoztam volna megbízásikkal legalább. Német felsővel 250k nettós call center melót keríteni Budapesten 2 nap amúgy.
2018. jún. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Történelem szakon végeztem államvizsga után 2 héttel kezdtem el keresni keresés után egy héttel ajánlatot kaptam, majd mlg egy hét múlva kezdtem dolgozni
2018. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!