Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Okj-s Villanyszerelő képzésbe...

Okj-s Villanyszerelő képzésbe nem is érdemes belekezdeni?

Figyelt kérdés

Elmúltam már 25 éves. Irodai melóról szeretnék váltani.


Villanyszrelő képzés érdekelne, de már csak okj-s formában tudom tanulni. Olyan suli van, h heti 1 nap elmélet és 2x 5,5óra villanyszrelő gyakorlat, van az iskolában villanyszerelő labor és ott.


Gondoltam majd ez mellé megpróbálok olyan helyet keresni, ahová mehetnék heti 1 nap gyakorlatra pluszban. Mármint terepre.

Bár nem tudom erre melyik vállalkozó volna nyitott, h heti 1 napra oda megy a tanuló, h plusz gyakorlatot szerezzen. Pláne itt vidéken, hiába nagyváros, kevésbé nyitottak az emberek mint Pesten.


Így, h nem szakmunkás végzettség hanem okj, van értelme bele kezdeni?



2018. jún. 6. 12:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen tanulnám, hiszen hiányszakma a villanyszerelő. Szerintem nem gond, ha nem tudsz plusz gyakorlatot szerezni: először elszgődsz az OKJ után valami mesterhez, a keze alá dolgozol, eltanulod a szakmát, aztán később lassan önállósodhatsz.
2018. jún. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De ilyeneket lehet olvasni, h okj-val kiröhögnek, fel se vesznek.
2018. jún. 6. 13:30
 3/18 anonim ***** válasza:
14%

"Irodai melóról szeretnék váltani."


te hülye vagy?

2018. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Miért is lenne hülye?

Nem mindenkinek való az irodai munka... Sokan áhítoznak utána, de pl. jómagam egy "jövő-menős" típus vagyok, egy irodában 8 órát ücsörögve "megpusztulnék" :-)


Arról nem beszélve, hogy villanyszerelőként - főleg, ha beletanul és később saját válllakozást indít, busásan megkeresheti sokszorosát az irodai, alkalmazotti munkának.

2018. jún. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

Csak elmondom okj es szakmunkas vegzettseg ugyanaz, !!! Akik 3 evig tanuljak azok is okjt kapnak .

Okj orszagos kepzesi jegyzeket jelent.

2018. jún. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
42%

Nagyon megbánnád. Villanyszerelőként dolgozok, de már nem sokáig. Egész nap szenvedni, koszos-retkes vagy mindig, hajtani a melót, 4 perc szünet amíg a koszban megeszed a száraz szendvicsed, utána folytatás újra.



Írta itt valaki a vállalkozást, sok volt kolléga indított vállalkozást, és alig van/volt munkájuk, mindegyik fusiban csinálja csak a vállalkozást. Egyvalamit elfelejtenek megemlíteni, hogy HÍRNEVEDNEK kell lennie, ahhoz, hogy dőljön a munka. Kezdő melósként az meg nem nagyon lesz, majd talán 20 év múlva.



Szerintem gondold meg nagyon, inkább tegyél le levelezőn egy egyetemi képzést.

2018. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
73%

Ja, és ez Budapest. Nem borsod megye :)



Próbálj meg valahova segédmunkásnak elhelyezkedni egy napot, és lesd meg ott a melósokat, hogy mi folyik egy építkezésen.

2018. jún. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Neked valami defekted lehet.

Szinte minden amit írtál téves.

Ezért rossz ez az oldal, mert bármilyen ember beírhatja a saját torzulásait.


"Egész nap szenvedni, koszos-retkes vagy mindig"

Nem hiszem, h minden villanyszerelő szenvedésként éli meg a munkát. Nyílván aki szakmunkás, mint autószerelő, gázszerelő, burkoló az koszos lesz, sőt még ha Nyugat Európában dolgozik akkor is koszos lesz.

Lehet használni maszkot, füldugót, kesztyűt, munka ruhát.

Munka után pedig meg lehet fürödni.


" 4 perc szünet amíg a koszban megeszed a száraz szendvicsed, utána folytatás újra."

Miért kéne száraz szendvicset enni?

Egy tanító vagy óvóbácsi, portás, recepciós sokkal kevesebbet keres mint egy kezdő villanyszerelő és mégis ehet normális kaját.

A villanyszerelő is vihet a munkába normális kaját.

Amikor én végeztem segédmunkát építkezésen vagy festő segédként akkor csirkemellett, párolt zöldséget, néha kínait meg ilyeneket kajáltam.

Sehol se volt 4 perc a szünet. Az ebédszünet legalább félóra volt még nekem is aki a hierarchia legalsó fokán lévő segédmunkás volt.


"majd talán 20 év múlva." " HÍRNEVEDNEK kell lennie"

Tehát aki Villanyszerelő kisvállalkozó és szépen megél belőle, az mind 20év után ett vállalkozó?

Nyílván nem. Magam is találkoztam olyan Villanyszerelő vállalkozóval aki 30 évnél fiatalabb és megél belőle szépen. Biztos nem 10 évesen kezdte, h meglegyen a 20 év amíg a hírnév kiépül.

Egy vállalkozást sok féleképpen lehet vezetni, folyton pályázni kell munkákra, ha siekrül egyet-egyet elnyerni akkor azt jól kell megcsinálni, reklámozni is érdemes interneten is, újságokban is. Egy normális vállalkozást elindítani ebben a szakmában pl. 4-5 millió tőke, kevesebbel is lehet de akkor nem lesz meg a kell szerszám készlet esetleg. Valamint számolni kell egy vállalkozásnál 6 hónap, de akár 12 hónappal is, mire egyáltalán projektekbe tud fogni.


A villanyszerelésen belül a napelem szerelés/karbantartás, háztartásokban infra fűtés, bojler, stb karbantartás, felszerelés nem feltétlenül koszos és fizikálisan sem annyira megterhelő, mint pl. villanyhálózat újrahúzás.


Az se rossz ha az ember tud egy két idegen nyelvet.


Most azért mert villanyszerelő vagy hülyének is kell lenni?

Legszarabb helyen dolgozni, ahol 4 perc a szünet, bunkók a kollégák, hülyének néz a főnök, nem fizetnek meg rendesen. Pormaszk, minden nélkül nyelni a port.

Rossz száraz fehérkenyeres vajas szendvicseket kajálni a munkába.

Ha mindenki így lenne, akkor sokkal nagyobb hiány lenne még mint amekkora most van.


Villanyszerelő is fejlesztheti magát, tanulhat vállalkozás menedzelést, ehet jó kaját, szerethet mozogni, lehet jó kondiban, beszélhet/tanulhat németül, angolul, spanyolul (HOPPÁ olyan is van aki füllhallgatón munka közbe hallgat hangos könyveket, előadásokat önfejlesztésről vagy nyelv leckéket hallgat, attól még hallod ha valaki megszólít és meg is lehet állítani, nem kötelező a rádiót hallgatni egész nap, de ez már forradalmi biztos)


Minden szakmában van aki nagyon jól megél, profin kitanulta, érdekli, motivált és vannak akik a legalja és csak vergődik. Természetes, h vannak jobbak és rosszabbak mindenhol.

Az is tipikus, h aki nem odavaló, nem ért hozzá megfelelően, de nem is érdekli annyira, h fejlődjön, buta, nem tud munkahelyet válltani se, kiégeti magát rossz kajákkal, rossz időtöltésekkel, panaszkodással, NA ezekek az emberek veszik észre a legkevésbé magukat.

2018. jún. 6. 16:57
 9/18 anonim ***** válasza:
57%
Ha ennyire tudod, akkor minek kérdezted?
2018. jún. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A kérdés a Felnőttképzéses/esti/okj képzés és a Nappalis/szakmunkásképzés közti különbségre vonatkozott.


Nem arra amit aztán a butaságra reagáltam.


Így is lehet tolni persze

https://www.youtube.com/watch?v=6xyQkVytl44

2018. jún. 7. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!