Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen érvvel lehet kikerülni...

Milyen érvvel lehet kikerülni egy vidéki, több napos, céges csapatépítő tréninget?

Figyelt kérdés
Pontosabban részben csapatépítő, de részben szakmai programokat is szerveznek rá. Legalábbis ha minden igaz, mert én csak ma és folyosói pletyka szintjén hallottam az egészről, hivatalosan még nem értesített senki. Annak ellenére, hogy elvileg már kevesebb mint egy hónap múlva lesz a dolog. Nem tudok felmutatni lefoglalt repülőjegyet vagy előre bejegyzett műtéti időpontot a kérdéses időszakra, de van bőven privát elfoglaltságom, terveztem magánéletbeli eseményeket azokra a délutánokra és estékre, amelyeket érint a dolog (hétköznapokról van szó).
2018. jún. 7. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
A mi cégünknél a családi kirándulás a varázsszó. Ill. javaslom, találj ki valamit, amiben a család kifejezés szerepel. Ha kényszeríteni akarnak, kérdd írásban.
2018. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Lebetegszel egy nappal előtte.
2018. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Egy nappal előtte bejön valami gyógyíthatatlan fosvahányós betegséged, ami pont kitart addig, amíg a csapatépítő f***ság. Senki nem fog stopperórával állni melletted, hogy tényleg tízpercenként jársz-e WC-re, már csak azért sem, mert a sok nagyokos úgyis megy a csapatépítőre smúzolni és este vállalhatatlanul lerészegedni.
2018. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az örömteli, hogy nem torkoltatok le rögtön a kérdést olvasva, miért akarok kibújni a csapatépítés, illetve részben a keretei között tartandó szakmai továbbképzés alól. :)


Egyébként bevallom, akkor sem fűlne a fogam az egészhez, ha már hónapokkal korábban bejelentették volna, és kénytelen lettem volna mindent ehhez igazítani. De így, hogy bő három hét múlva lesz elvileg, és hivatalosan még mindig senki sem értesített róla, azért eléggé felháborítónak találom a szervezést...


Egyébként az a baj, hogy hétköznapokon, munkanapokon lenne a dolog. Szóval ha betegségre hivatkozom, akkor arról kéne valami orvosi igazolás, gondolom... Illetve családi elfoglaltság terén is csak olyat hazudhatok be, ami egy-egy estére szól, azt nem mondhatom hirtelen, hogy el akartam utazni azon a héten valahova mondjuk.


Olyan marha idegesítő ez az egész... Mert amúgy napközben és a munkából nem akartam volna lógni egyáltalán. De estére tényleg vannak programjaim, és nem akarok elutazni az ország másik végébe ilyen csapatépítő hülyeség végett több napra most hirtelen...

2018. jún. 7. 19:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket én is rühellem, nálunk a sörözés a csapatépítés, alkoholt viszont nem iszom és állandóan közös kasszázni akarnak.


Megint berendeltek 10 fajta kézműves sört, 1800-2400Ft/l és 51 litert hozatnak, 17 fele megy az ára, tehát fejenként 3 litert kell fizetni. Előleget már beszedték 2000Ft ezt benyeltem, a dokit meglátogatom holnap délután, így sajna nem lesz időm szombatra meggyógyulni.


A panaszkodást már ma elkezdtem, gyomorrontásra hajazva szimuláltam, holnap délben kicsekkolok, lecsúsztatom a plusz óráimat, hétfőre meg elmúlik :)

2018. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

" Legalábbis ha minden igaz, mert én csak ma és folyosói pletyka szintjén hallottam az egészről, hivatalosan még nem értesített senki. "

Lehet meg se hivnak? (Ez csak egy rossz vicc akart lenni.)

Egyébként szerintem nem kötelezhetnek rá, bár nem tudom mi áll a munkaszerződésedben.

Próbálj meg szabit kérni arra a napokra vagy hétre (most kérd mielőtt hivatalosan is értesitenek), ha azt mondják nem lehet mert ez a program lesz akkor mondod, hogy "bocs de nem tudok elmenni". Dolgom van ezért is kellene a szabi.

2018. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, azt tudtam, hogy lesz valamikor egy csapatépítő tréning még ebben az évben. Csak a pontos időpontról nem volt gőzöm sem, úgyhogy tényleg egészen ledöbbentett, amikor ma a jobban értesült kollégáktól hallottam, hogy nemsokára indulunk...


A szabi sajnos azért nem tűnik túlságosan hihető megoldásnak, mert az elkövetkező hónapokra végig bejelentettem az ilyen irányú igényeimet. Még korábban, mert én bezzeg voltam annyira korrekt, hogy időben jeleztem. Konkrétan a tréning előtt is nem sokkal szabadságon leszek, szóval kicsit furán hangzana, ha most hirtelen eszembe jutna, hogy rögtön a hosszabb szabi után is akarok még néhány napot...

2018. jún. 7. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!