Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyenkor mit tennétek? (olyan...

Ilyenkor mit tennétek? (olyan alkalmi tevékenység végzésére való képesség munkáltató általi elvárása a munkahelyen belül, amihez se végzettségem, se tapasztalatom nincs)

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom egy munkahelyen, és most először kaptam olyan munkát (elvégzendő tevékenységet(!), nem pozíciót), amihez se végzettségem, se tapasztalatom, soha nem csináltam, és nem is állítottam magamról, hogy értenék hozzá,(hogyan is értenék?!). Az egész úgy történt, a főnök (aki mellett még egyetlen nagyfőnök van a cégnél- szóval kicsi cég) azt mondta, hogy most jövő péntekig(mához egy hét múlváig) ez lesz a dolgom.



Hatalmas az anyag, már az elolvasásához is több óra kellett, de arra hamar rájöttem, hogy megalapozott szakmai véleményt - végzettség, tapasztalat híján - nem tudok írni, így kultúráltan leírtam kvázi a magánvéleményemet, amit én gondolok a dologról.


Írtam egy összegzést, egy amolyan - hangsúlyozottan - szerintem véleményt, hogy én erről mit gondolok (!), hogyan csinálnám. Tehetnek valami mást? Ti hogy kezelnétek, ha ilyen helyzetbe kerülnétek?



2018. jún. 8. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit kéne írni erre?

Jelentsd fel a főnököd?

Kezdj el vele vitázni, hogy nem csinálod? XY paragrafusokra hivatkozva?


Vagy mégis mit vársz?


Te tudod, hogy kell-e az állás, akarsz-e vitázni a főnököddel vagy nyugodtan mutathatsz neki egy középső ujjat mert másnap találsz másik munkahelyet, minimum ilyen fizetéssel.

2018. jún. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelezném nincs képesítésem és így gyakorlatom se.

De megpróbálom.


Megkérdezném : Ha nem jól csinálom, milyen következménye van..


Jó kis mondás is eszembe jutott. Talán illik ide.

" Amikor azt mondod: "Feladom!", gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: "Egek, micsoda lehetőség!"

2018. jún. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Másodiknál a pont :) !


A kért / kívánt feladatot a tudásodnak, és a képesséeidnek megfelelően teljesíted (szerintem ezt praktikus írásban is rögzíteni, ha olyan a helyzeted akkor esetleg átadás/átvételi elismervénnyel igazolva). Ezek után a feladat nem teljesítéséért fegyelmit nem kaphatsz! További szép munkát :)

2018. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!