Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

A jogászok/igazgatásszervezők kb hány százalékának az a fő motivátora pályaválsztáskor, hogy hülye matekból?

Tudok egy bögyös macát, aki kettes matek érettségi után tollja az igazgatásszervező szakot a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen.

Keress kérdéseket hasonló témákban: jogász, igazgatásszervező, matematika

jún. 13. 18:54  Privát üzenet  

A válaszok
Ákos510 nevű felhasználó válasza:

Nekem egyik legjobb barátom nemzetközi matekversenyeket nyert,mégis jogász szakra jelentkezett. Nekem nem megy annyira jól, de rosszul se, ha akarnék tanulhatnék matekkal,de nem akarok. Nyilván vannak akik azért választják az ilyen "inkább magolós" szakot, hogy ne legyen matek, de aztán lehet ráfáznak a jogra. Szerintem aki el is végzi a jogot, annak akkor is valami motivációja benne, ha még nem döntötte el, hogy mi akar lenni.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jún. 14. 16:34 Privát üzenet
Én elvégeztem az igazgatásszervező BSC/MSC-t és elmondhatom, hogy nálam elég nagy motivációs tényező volt, hogy nincs érzékem a matematikához és a reál tárgyakhoz. Ellenben humán vonalon mindig is szuperul fogott az agyam. Szívem szerint történésznek mentem volna, mivel imádom a történelmet, de végül lebeszéltek róla. A jogról két ponttal sikerült lecsúsznom, úgyhogy végül a közigazgatás lett a befutó :)

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jún. 15. 08:48 Privát üzenet
Mindig 5 voltam matekból és az összes természettudományi tárgyból is, sőt többször bioszból és kémiából dicséretes is voltam, viszont gyerekkorom óta jogász akartam lenni, így az is lettem hiába mondták többen ne annak menjek, hanem inkább orvosnak. Szóval nem csak a hülye matekosok mennek jogra, biztos, hogy van olyan is, de nem csak ők.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont ma 07:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!