Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes az USA ba dolgozni...

Érdemes az USA ba dolgozni kimenni? Hogyan működik ez? Esetleg külföldre hova érdemes kimenni dolgozni és milyem munkát érdemes vállalni?

Figyelt kérdés
Nos voltam a napokban kettő úgymond Amerikai munkaközvetítő céggel találkozni az egyik egy miskolci cég a másik egy Budapesti irodahajón lévő cég melynél Vajda zoltán nevü illetővel találkoztam. Nos én komolyan szeretnék munkát vállalni az Amerikai államban és ez a kettő cég merült fel viszont egyik se nyerte el a tetszésemet ezáltal inkább esetleg tapasztalatra véleményekre lennék kíváncsi ezekkel a cégekkel kapcsolatban. Érdekelne az is hogy mi a véleményetek hova érdemes kimenni dolgozni külföldön? Anglia Amerika Németország Ausztria svéd lengyel ország? Melyikbe érdemes belevágni? Vagy maradjak itthon tanuljak és utána menjek ki dolgozni? Csak mert még az érettségiig van 2 évem
2018. jún. 16. 02:21
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Ismertem egy 30-as hölgyet aki elég gyenge nyelvtudással kiment Amerikába, ott hamar jó barátokat talált majd a vendéglátásban mindenféle szakképzettség nélkül betanulta a pincérkedést. Ahol dolgozott ott szállást is adtak neki plusz költségek nélkül. Először feketén dolgozott és úgy is tartózkodott kint. Ma már állampolgár és férjhez is ment odakinn. Azt mondta kellemesen csalódott Amerikában.

Ezt a példát azért említettem hogy látható legyen hogy nincs feltétlenül szükség munkaközvetítőkre. Javasolt pénzkeresési (és hát mellékesen nyelvtanulási) célból kimenni, és nem pénz elköltése céljából például munkaközvetítőkre vagy szállásra. Azt mondta ez a hölgy is hogy sok magyar kimegy, és valamiért szeretné jó nagy lábon élve érezni magát, ezért kibérel egy jó drága albérletet majd közli hogy odakinn sincs ám kolbászból a kerítés. De ha nem szórná a pénzét akkor poénból akár kolbászból is készíthetne magának egy kerítést.

Például egyik ismerősömnél jártam Londonban, aki akkora házat, bocsánat de inkább kisebb kastélyt bérelt méregdrágán hogy szóhoz sem jutottam. Hát így elhiszem hogy nincs kolbászból a kerítés.

2018. jún. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Első lépésként azt érdeklődd meg, BEENGEDNEK-E!

Nyelvtudásod, iskolai végzettséged?

2018. jún. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyesült államokban az elmúlt pár évben olyan szinten szigorítottak, hogy közel lehetetlen kinn legálisan munkát vállalni. Ha pedig megbuksz a feketézéssel örökre kitoloncolnak.
2018. jún. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az érettségiig még van 2 éved, akkor először is érettségizz le. Aztán tegyél rá egy ingyenes OKJ-val egy jó szakmát és utána gondolkozz ilyenbe.


És igen, Amerika nem az Európai Unió, hogy csak úgy fogom magam és kimegyek (a repjegy is 100 ezres tétel), hanem csak ESTA-val mehetsz be, ha megkapod.

2018. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es, ha érdekel, miért pontoztak le: lehet, hogy ez 20-30 évvel ezelőtt megvalósítható volt, de mára már szigorították az "érdekházasság"-al kapcsolatos dolgokat is, a feketemunkát is és arról nem beszélve, hogy azt is megpedzegették, hogy esetleg megszüntetik az ESTA-t (könnyített vízum) a magyarok illegális kint tartózkodása miatt:

[link]

2018. jún. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!