Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lassan fogorvos lehetnék,...

Lassan fogorvos lehetnék, viszont jelenleg is kereshetnék havi 500nettó környékén. Megérné otthagyni a sulit? Mennyit keres egy kezdő fogorvos?

Figyelt kérdés

Nincs a családban se orvos, se diplomás. Nekem is 3 évembe került, mire felvettek az egyetemre. Most végeztem a 2. évemmel, már csak 3 lenne hátra, de megőrít az, hogy sokszor napról napra kell éljek. Nem gazdag a családom, támogatnak havi 100 ezerrel, mert iskola mellett képtelenség dolgozni, rengeteget kell tanulni. A lakhatásom 50 körül áll meg rezsivel, 50-ből élek 30 napon át, nagyon kevés...


Nyáron mindig elmegyek dolgozni, összeszedek 400 ezret kb egy nyàr alatt, és ebből egészítem ki magam általában, de 0-24 ben fáradt vagyok minden nap, amíg mások élvezik a nyarat, én dolgozok a Balaton mellett, vendéglátós körben.

Nincs ezzel baj, nem büdös a munka, csak nem tudok dolgozni a suli miatt.


Nem vagyok tisztában a fogorvosi keresetekkel, de azt tudom, hogy saját 40 milliós praxist nem tudok nyitni egy jóideig, mert nincs miből, tehát alkalmazottként tudnék dolgozni, vagy esetleg ha bérelek széket egy fogádzaton.

Viszont itt, friss diplomával, MENNYIT LEHET KERESNI? Van esetleg olyan, aki mozog fogorvosi körben, asszisztens, recepciós, akárki? Akár privát levélben is szívesen várok segítséget.


Az a bajom, hogy neme tudom, megéri-e ez a sok szenvedés a szakma miatt. Sztk-ban 250 nettó körül kapnak. Nos, voltam már külföldök szakmunkázni, havi 400-at tudtam ott is félretenni, Balatonon nyáron ugxancsak 500 körüli a havi fizu jattal.. 400-at félre rakok, mert ingyen van a szállásom, kajám is.


Tehát, megéri befejeznem a maradék 3 évet és szenvedni havi 50 ezerrel, vagy inkább hadjak ki 1 évet, keressek pénzt (lenne lehetőségem megint külföldre menni 1 évre), és utána folytassam esetleg?


Az a bajom, hogyha nem szakítom meg a sulit, ígyis 28 évesen végzek.

Illetve azt sem tudom, hogy megéri-e egyáltalán elvégezni...

Ha fogorvosként is csak havi 400-500 nettót fogok keresni, akkor inkább pincérkedek életem végéig, esetleg ha sikerül sokat spórolnom, belekezdek vállalkozásba, hátha elindul valami.


Mit gondoltok a helyzetemről? Ki mit tenne és mit javasol?


Köszönöm, hogy elolvastad!


2018. jún. 16. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Ott ne hagyd!

A tanulás egy befektetés, gondolj arra, hogy milyen jó lesz ha kész a diploma.Fogorvosként mindig lesz munkás és sokat fogsz keresni.

2018. jún. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Azt biztos, hogy szép szakma. Nagyon szeretnék ebben dolgozni és oké, hogy a kérdésem a pénzre irányul, hiszen ezzel tudom megadni a családomnak és magamnak az anyagi jólétet, de kedves, türelmes személyiség típus vagyok, biztosan jó leszek a szakmámban emberileg is és szakmailag is.

Viszont.

28-29 leszek, mire elkezdek keresni, lehet, hogy évekig csak 200-300 ezret fogok, ami pont arra elég, hogy fizessem a lakbért majd, illetve talán lehessen egy autóm majd évnyi spórolások után. Szerintem legalább 35 lennék, mire vehetnék egy aprócska lakást, hogy ne az albérletbe tömjem a rengeteg pénzt.

Mikor lesz így gyerekem, családom?


Ellenben, ha idéntől kimennék külföldre, alaphangon megkeresnék havi 4 millát, tehàt 28-29 éves koromra vehetnék egy családi házat Pest megyében. Igaz, ekkor viszont marad családapaként a vendéglátós életmód, ami nem annyira család centrikus sajnos, de ezt fizetik meg..


Azonban lehet, hogy csak nem vagyok tisztában a fogorvosi lehetőségekkel, lehet, hogy alá becsülöm, és praxis nélkül is meg lehet keresni vele havi 500-600 ezreket kezdőként is akár.

Ezért is tettem fel a kérdésem, hogy megéri-e anyagilag.

2018. jún. 16. 14:07
 3/16 anonim ***** válasza:
42%

A fogorvos nem csak munka, hanem "presztizs" is. Máshogy fognak rád nézni az emberek amikor bemutatkozol nekik, hogy Dr. XY vagyok.

Ne hagyd ott, inkább vegyél fel havi 30-40 ezer diákhitelt.


Én még szegény fogorvost/orvost nem láttam ;)

2018. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem hagyd ott, legyél feketemosogato vagy felszolgáló a Balatonparton, orvos fogorvos meg főleg egyre kevesebb kell majd, a felszolgáló bérek pedig szerintem lassan elérik a 2-3 millat is, legyél évközben külföldön segédmunkás nyáron még szolgálja fel a Balatonon, abban van a jövő, erre szép karriert fel lehet építeni
2018. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem a szarkazmust, de erősnek érzem.
2018. jún. 16. 16:04
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Nekem minden pincér ismerősömnek nagy vagyona van, es iszonyat jó karrier lehetőség, én hülye elmentem network engineerék és 8 órát kell ülnöm és utána hazamehetek és még éjszaka se kell dolgoznom, de ők... 12-14 órákat benne lehetnek, mozoghatnak is munka kozben, nekem néha gond kitalálni hogy hova viszem a családjától, nekik nincs ilyen gond mert végigdolgozzak, igaz többet keresek náluk de azért amint látod nekik sokkal jobb
2018. jún. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Hát ha benned fogorvosnak tanulva fölmerül, hogy inkább pincérkedj egy életen át, akkor legyél inkább pincér.

Csak abból lesz jó orvos (szakterülettől függetlenül), aki elsősorban a tevékenységet szereti csinálni, csak másodsorban nézi, mennyit kereshet ebből.

Mellesleg, ha neked a havi nettó 400-500e Ft a "csak ennyit fogok keresni" kategóriába esik, akkor nagyon nincs fogalmad a hazai keresetekről. Ha pincérként ennél többet keresnél Magyarországon, azon nagyon csodálkoznék.

2018. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
79%
Hasonlítsd össze a két munkát . Az előzőek már utaltak rá de figyelj. Pincér: már a nevében is benne van felszolgaló, nem megbecsült munka, a vendégek bunkók lehetnek, egész nap talpalsz sokszor 14 óraban és holnap kezdődik elölről, ebben gyorsan tönkre lehet menni fizikailag, a fizu meg szerintem nem sok helyen több 200 ezer nettónal. Fogorvos: tarsadalmilag megbecsült, felérendelt a betegnek mert függ tőle. Nem nehéz fizikai munka. A felelősség sem akkora mint mondjuk egy sebésznél vagy néhány mas orvosi területen. Hosszú távon csak megtérülni tud. Csinalhatod 70 éves korodig is akár. Ja és a kezdő fizut se becsüld le. Más már nettó 200 ezernek is örülne.
2018. jún. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyél pincér, de komolyan. A "csak havi 400-500 nettó" szerinted annyira rossz fizetés itthon? Sose kerüljek olyan fogorvos keze közé, aki közben azon gondolkozik, milyen jó lenne épp pincérkedni...
2018. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Te is leírtad, hogy fogorvosként van hová előrelépni (praxis). Pincérként lehet, hogy 3 év után előrébb leszel szakmailag mint egy pályakezdő, de utána mi van? 5 év múlva is pincér leszel, 10 év múlva is, 40 év múlva is.


Nekem is sok ilyen ismerősöm volt, aki azzal jött, hogy "minek tanulsz tovább, mire te végzel az egyetemen, én már milliókat kerestem". Ez igaz is volt. Csak most én egy hónap alatt keresek annyit, mint ők 3-4 hónap alatt, csak én éppen egy légkondis irodában ülök, maximum napi 8 órát és nem 3 műszakban dolgozok. Szóval az előnyük a "ki mennyit keres" versenyben nem tartott sokáig.

2018. jún. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!