Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munka megkezdése után...

A munka megkezdése után mennyi időn belül kell megkapni a munkaszerződést és minden ehhez hasonló dokumentumokat?

Figyelt kérdés

2018. jún. 18. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
lehetőleg előtte...
2018. jún. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alapesetben még a munkakezdés előtt meg kellene, de nem törvénytelen az sem, ha a munkaviszony megkezdődik szóbeli megállapodásra alapozva. Ilyenkor 30 napon belül hivatkozhat a munkavállaló a munkaviszony érvénytelenségére, ha az letelik, és még mindig nincs munkaszerződés, akkor a szóbeli megállapodást kell véglegesnek tekinteni.
2018. jún. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Nosco ***** válasza:
Én április 23-án kezdtem az új munkahelyemen. Május közepén kaptam meg a szerződést. Semmi gond nem volt. Fizu is időben jött és normálisan be is vagyok jelentve 23.-tól.
2018. jún. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor 30 napon belül hivatkozhat a munkavállaló a munkaviszony érvénytelenségére, ha az letelik, és még mindig nincs munkaszerződés, akkor a szóbeli megállapodást kell véglegesnek tekinteni."


Ezt pontosítanám:

A munkaszerződés írásba foglalása a munkáltató kötelezettsége. Ha ezt nem teszi meg, akkor a dolgozó a munka megkezdésétől számított 30 napon belül azonnali hatállyal felmondhatja a munkaviszonyt arra hivatkozva, hogy nem kapott írott szerződést.

Tehát nem érvénytelen lesz a megállapodás, hanem joga van a dolgozónak azonnalival felmondania.


Írott szerződés nélkül is jár a ledolgozott időre bérezés, tévedés, hogy nem, és be is hajtható a cégen.


Ha a dolgozó belenyugszik, hogy nincs írott szerződés, és lehet, hogy nem tud róla, de be sincs jelentve, mint biztosított, az már az az eset, amikor mindkét felet büntetik feketefoglalkoztatás miatt.

Például ha van írott szerződésed, de lehet, hogy nem vagy bejelentve, akkor Te védve vagy, mivel a munkáltató megtévesztett a munkaviszonnyal kapcsolatban, hiszen helyette a bejelentést nem tudod megtenni.


Viszont nem árt, ha az ember követi a saját dolgait, és résen van. :)

2018. jún. 19. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!