Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan találjk gyorsan diákmun...

Hogyan találjk gyorsan diákmunkát, ha apám már 2 hete kicsinál miatta?

Figyelt kérdés

Nem találok, falun lakunk. Eljárnék a 40 km-re levő városba, mégha egy fillér sem maradna, akkor is. De NINCS!!! Ahova elküldtem az önéletrajzomat, 20 helyről 2-re hívtak csak be, de nem kaptam meg.



Mit csináljak????? Pesten lenne, az 200 km, innen de az albérletre sem lenne elég a munka.


Minden nap csesztet órálat, ma üvöltözött

Napi legalább 3 órát ezt hallgatom.


Mit csináljak? Màr bőgtem nekika is, de nem hatottaeg őlet.


Nem fogyasztok semmit, csak amit megiszok és megeszek.


Vas megyéről lenne szó, ha bárki segíteni tudna, legyen szíves.


2018. jún. 20. 23:36
 1/9 A kérdező kommentje:

Azt hozzátenném, hogy nem vagyunk ráutalva. Több tízmilliós megtakarításuk van.


Ezerszer elmondtam, hogy elmennék, ha lenne hova. Közölték, hogy akkor sem fekszek itthon és szószerint kikészítenek. Már ott tartok, hogy megölömagam.


Mondtam nekik, hogy itthon segítek, bármi, de nem jó.

2018. jún. 20. 23:38
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Elkéstél már szvsz
2018. jún. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi az, hpgy elkéstem?????
2018. jún. 20. 23:56
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon rendes szüleid vannak, ja bocs nem.

Nyilván azért szigorúak mert nem akarnak elkényeztetni, ez rendben is volna de van egy határ.

Azt hittem hogy Vass megyében több a lehetőség de akkor tévedtem.

Ezért ne hogy meg öld magad, semmi értelme,nyilván azt is akarják hogy mozdulj ki.

Első lehetőség mond meg nekik hogy nem találtál ha annyira mondják akkor keressenek ők.

Második lehetőség, én anno úgy csináltam hogy mondtam nekik találjanak ki egy összeget 1 hónaprat például szoba 7000 kaja, víz,villany stb..pl összesen 30000 Ft Órabér például 500 Ft napi 4-5 óra munka a ház körül vagy ha tudnak szerezzenek valakit akinek tudok segíteni akkor megyek oda és kész így már többé nem tudták a fejemhez vágni hogy lusta vagyok, le jegyzeteltem a füzetbe azoknál az embereknél akiknél voltam alá is írták és meg mutattam és kész ezzel kicsit vállaltam felelősséget magamért.

Sok sikert és kitartást, ne add fel néha vannak nehéz helyzetek amivel meg kell bírkózni :-)

20F

2018. jún. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elkéstél, én is jártam így még sok-sok éve, amikor diák voltam, hogy elcsesztem egy nyaram, mert későn kapcsoltam. Minimum májusban el kell kezdeni a keresést, diákszövetkezetekhez való regisztrálásokat.

Hagy ordibáljon a szociopata apád, majd megunja. Pesten talán tudnál találni a munkaerőhiány miatt, fesztiválok karrierportálját nézegesd, azok szállást is adnak.

2018. jún. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megmondtam, hogy nem találok, mutatom, hogy keresek, tényleg... Próbáltam normálisan, sírtam is, mimdent, semmi.


Mondtam, hogy keressen ő us, de hiába. Mondtam, hogy otthon mindent megcsinálok, például lenyírom a füvet, de hiába...


Semmi nem érdekli őket és csak bántanak. Tehetek én róla, hogy felhívtak, hogy mehetek most hét hétfőtől, de bocsi mégsem esedékes. Május 30-án felhívtak, hogy 20-án kezdhetek, mimt asszisztens, de az egyik osmerősöm a HR vezető és megvétózta, mert utàlja a családunkat.


Így állunk.

2018. jún. 21. 00:10
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Jé, a te apád is az az üvöltöző gyökér, akinek több szerencséje volt, mint tehetsége, és azt hiszi, hogy a gyerek egy mosolygós robot, aki hajnalban felkel, és illedelmesen elkotródik a gyárba késő estig, majd mosolyogva jön haza? Az én apám is ilyen volt, semmi nem volt neki elég jó, a szar se volt elég keserű. Aztán már olyan stílusban ugatott nekem, hogy "meddig élősködsz még rajtunk, te semmirekellő, szemét tróger". Na, itt kapott egy olyan p1csást, hogy egy hétig pörgött, és mire leállt, nem voltam az életében többé. Persze élete végéig úgy gondolta, neki volt igaza.


Hogy érdemi választ is adjak, diákmunkából a büdös életben nem fogsz megélni. Rendes munkából sem igen lehet, Magyarországon egyre nevetségesebbek a jövedelmek. Ezt persze nem fogja fel, akinek már megvannak a tízmilliói, még a kilencvenes években sem volt annyira nyomor, mint most.


Nem az a helyes megoldás, ha elmész robotolni a nagy semmiért, csak hogy a fater befogja az arcát, hanem az, ha te is megszabadulsz ettől a mérgező környezettől. Gyors megoldás sajnos nincs! Azt javaslom, ha elmúltál 18, hagyd abba az iskolát, és keress valami egyszerű melót, pl. pincér, bolti eladó, akármi.


Most persze mindjárt elkezdik itt verni a nyálukat a nagyon okosok, hogy ÚRISTEN AZ ISKOLÁT ABBA NE HAGYD!!, de pedig muszáj lesz, mert semmi értelme, hogy pár év múlva idegroncsként átvedd az érettségit/diplomát/akármit, és évekig munkaképtelen legyél a szülői terror következményei miatt. Erre egy csomóan fel fognak röhögni, és a saját agresszív apjukkal példálóznak, de az ilyenek inkább kussoljanak, senkit nem érdekel az ő hülye apjuk, sem az, hogy ők inkább meghunyászkodtak. Az iskolát lehet folytatni később, érettségizni estin is lehet, nem szégyen az, csak a sok hülye sznob képzeli ezt.


Meg kell teremtened a saját életed, mert a szüleid már nem hagynak élni. Ne erőltesd, nem lesz jobb. Rosszindulatúak, nem szeretnek, hanem birtokolni akarnak. Majd ha megöregszenek egyedül, és nem lesz, aki bemenjen hozzájuk a kórházban, esetleg elgondolkodhatnak, kellett-e így beszélni a gyermekükkel. Bár az ilyen emberek még ott sem szoktak!

2018. jún. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Diákszövetkezeteknél próbálkozz. Most kezdődik a kukorica címerezés, szar meló, de meló, illetve Szombathelyen van gyári munka, meki.. Stb Ezkre mindig kell ember.

Apád csak azt szeretné, hogy tudd honnan jön a pénz, csak a módszer gáz. Amúgy amikor neked esik inkább kérd meg üljön le melléd és böngésszétek együtt a diákszövetkezetek lehetőség, illetve az önkormányzatok is indítanak diákmeló. Viszont az tény, hogy ilyenkor már kicsit késő van, már áprilisban érdemes kezdeni suli mellett, nyárra meg már fix helyed van.

2018. jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elég sok projektvezetővel kapcsolatban vagyok, írd meg merre felé keresel munkát és igyekszem segíteni.
2018. jún. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!