Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lézik, hogy soha nem lesz...

Lézik, hogy soha nem lesz szakmabeli munkám, marad az adatrögzítés vagy újabb tanfolyam?

Figyelt kérdés

3 hónapja keresek állást elég aktívan, eddig összesen 4 állásinterjún voltam...

Nem is írják, hogy kellene tapasztalat és be is hívnak, holott nem zsákbamacska az önéletrajzom, aztán kifejtik, hogy miért nem jó, hogy nincs tapasztalatom meg bemagolt jogszabályokat kérnek számon.

Láttam már életemben jogszabályt, használtam is és tudom, hogy a végzettségeimmel kapcsolatos területeken mire vonatkozóak vannak. Azt nem tudom, adott cég melyik részét, hogyan, milyen szoftverrel alkalmazza. Magoljam mégis be?


Fognak valaha esélyt adni, hogy megtanuljam náluk a dolgokat, kiképezzenek (akár az első időszak kemény legyen számomra) és jó munkaerőjükké váljak?


Közben felőröl a monoton adatrögzítés és néha úgy érzem, magam mondok fel és éhenhalok vagy valami fegyelmit fogok kapni a viselkedésem miatt.

Úgy kiszakadnék már ebből.


2018. jún. 21. 10:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

A 9, olykor 10 óra munka után angolozok vagy állást keresek (egy hét alatt 3-ra tudok is jelentkezni esetleg), ha végre behívnak valahova, interjúra készülök, legutóbb annyit, mint egy vizsgára.

Persze ezek mellett más dolgaim is vannak, pl. orvos.


Egyre szomorúbb vagyok és egyre kevésbé bírom a monotóniát.

2018. jún. 21. 10:19
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Mi a szakmád?
2018. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ez nem hinném, hogy lényeges.

Általános tapasztalatokat szeretnék olvasni.

2018. jún. 21. 11:24
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Pedig rohadtul lényeges.
2018. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Aki nem meri vállalni a szakmáját, annak valószínűleg valami teljesen használhatatlan szakmája van.
2018. jún. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is csalódtam már a modern városi diplomás életben. Már az iskolában sok haszontalan marhaságot kellett magolni amitől nem gazdag, szabad, boldog és sikeres lesz az ember hanem jó alkalmazott. Ahogy a munkahelyen sem tudtam eldönteni hogy sírjak vagy nevessek azon hogy a munkahely csak egyoldalúan elvár, de cserébe ő nem tesz értem semmit. Aztán meghoztam életem tán legjobb döntését, felmondtam. Mivel nem féltem attól miből élek meg, mert valaha voltam önellátó a szülői gazdaságban. Gondoltam legrosszabb esetben ősemberként felmondás után is megélek, ráadásul boldogan, szabadon és egészségesen, meg megint sokat utazva a világban az év bármely napján. Aztán csalódtam, mert nem csak ezek a vágyak teljesültek újra de jómódú is lettem. Ami nem meglepő, mert a saját életem építésével foglalkoztam és nem mások üzletével.

Ne félj az önállóságtól. Azt szokták mondani hogy a munkahely biztonságot ad. Ez lehet hogy így van, hisz egy börtöncellából sem szoktak senkit ellopni vagy betörni hozzá. Ahogy a szocializmus is biztonságot adott: Mindenki szegény alkalmazott volt és biztonságosan az is maradt.

Lehetsz például könyvelő otthon. Meg attól függ mik még a lehetőségeid, mit leshetsz el ismerősöktől vagy rokonoktól. Például valamikor egykori jeles tanulóként és diplomával felkerestem az ált iskola mások által leghülyébbnek tartott tanulóját, hogy ellessem tőle a méhészetet. Mivel ahogy apám mondta, dolgozni a bolond is tud, tehát azt én is tudtam az akkori diplomás állásban, de meggazdagodni csak a Stadler féle agyú említett 8 osztályt végzett valaki tudott. Persze nézett nagyot mikor megtudta hogy tanulni megyek hozzá, de belátta hogy az iskola nem gazdag és sikeres embereket nevel hanem biorobotokat. Így aztán meglepetésemre sokat tanultam tőle, nem csak a gyümölcsöskert telepítésről és méhészetről de a jólét megteremtéséről is.

Vagy ismerek olyanokat akik favágó, vagy takarító vagy őrző-védő céget hoztak létre alkalmaztottakkal, attól függően hogy városon vagy falun laknak. Például aki favágó céget hozott létre nem tudom hány alkalmazottal, valaha kibukott a középiskolából. Vagyis nem az iskolapadban tanulta a sikert.

Vagy keresel egy gazdag férjet és el leszel a kaliforniai 20 hektáros birtokon álló villában. Jobban megéri abba fektetni időt mint hazai munkahelyi megfelelésekbe.

2018. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen, büfédiplomám van hozzá tartozó büfé-OKJ-kel, de ha leszóltok ezért, annak nincs értelme.

Általános tapasztalatokkal, tanácsokkal viszont lehet tud segíteni valaki

2018. jún. 21. 11:51
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen, menj el méhészkedni! :)
2018. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ma 11:57: Az említett 8 osztályt végzett méhésznek luxus terepjárója van és napi 24 órában lehet együtt a családjával, alkalamzottai vannak, a többi jót ne is említsem. Tudtok olyan diplomás állást, akár piacképes diplomával amivel ezt el lehet érni? Nem, informatikus az nem jó, mert ő napi 48 órát a munkájának él. Felsővezető sem jó, mert amikor meghal, mások cégét amit vezetett nem örökli a gyereke és napi 8 órát biztosan elcsesz életéből ott ami nem is az övé.

Még városi társasházak közös képviseletének ellátása is jobb. Mert a megbízott vállalkozói hálásak szoktak lenni a kapott munkáért.


Amúgy kérdező, kérdezd meg V. Timit. A gazdag férj az biztos sikert hoz és hamar. Valaha a szüleim is a gazdag feleséget javasolták, én meg nem hallgattam rájuk hanem 5+sok évet elcseszetem életemből tanulásra. De minek? Azért hogy megtanuljam a leckét hogy prolinak lenni nem jó? Ezt a szüleim is mondták, 5 év sem kellett hozzá hogy kimondják.

2018. jún. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Figyelj te jöttél tanácsért, a szakma megnevezése pedig nem árt, mert lehet még segíteni is tudnánk.

Van az, hogy az ember olyan döntéseket hoz, ami később üt csak vissza. Manapság mindenki azt tanul amit szeretne, aztán ha végez rájön, hogy nem tud vele érvényesülni. Nem te vagy ezzel az egyetlen.

Nekem környezetmérnöki diplomám van, de nem tudtam benne elhelyezkedni, pedig igyekeztem megpályázni minden ehhez kapcsolatos pozíciót, de általában az volt a gond, hogy nincs tapasztalatom, illetve ezen mérnöki tevékenységet inkább kiszervezik a cégek kisebb vállalkozásoknak, mert inkább fizet alkalmanként 300-400 ezreket egy ilyen vállalkozásnak, mint hogy saját állományba vegyenek egy embert ugyanennyi havi bérköltségért. Viszont ahhoz, hogy vállalkozz szükség van jogosultságokra, azokhoz meg tapasztalatra, hogy beérj mint mérnök, na meg anyagi források is kellenek.

Én is pályát módosítottam, ha most lennék 18 éves biztos másképp döntöttem volna.

2018. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!