Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Oszinten, ezek a HR-esek...

Oszinten, ezek a HR-esek megis mit csinalnak munkaido alatt?

Figyelt kérdés

16 napja voltam egy allasinterjun a dualis kepzes kapcsan. Az interjun ott volt ket HR munkatars es egy jelenlego dualis hallgato. A lenyeg, hogy azzal az igerettel valtunk el, hogy 1-2 heten belul ertesitenel, akkor is, ha nem kellek nekik. Inkabb 1 heten belul, mondta az egyik cicababa, mert hat ok azert gyorsan dolgoznak.Hat, azota is ertesitenek... Ha van itt az olvasok kozul valaki, aki HR osztalyon dolgozik, vagy van ralatasa a dologra, meselje el nekem legyen szives, hogy hogy nez ki egy ilyen kivalasztasi folyamat a HR szemszogebol, megis mi tart ennyi ideig egy egyszeru visszajelzesben?

Egy nemet kereskedelmi cegnel voltam, ahova allitolag nagyon nehez bekerulni, ketlem, hogy annyira sok embert behivtak volna rajtam kivul, hogy meg mindig interjuztatnak.



2018. jún. 21. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Várnak a megfelelő jelöltre. Addig nem utasítanak el, mert hátha nem jelentkezik jobb.
2018. jún. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Mivel nincs semmi dolguk, megpróbálnak minél több embert behívni állásinterjúra, hogy gyorsabban teljen az idő, aztán a végén női megérzés alapján választanak.
2018. jún. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Semmi extra, nem téged választottak és nem is fognak visszahivni. 10ből 90 helyen visszajelzést igérnek de engem konkrétan eddig összesen 2 helyről hivtak vissza telefonon azért, hogy közöljék nem engem választottak. 1-2 helyről jön küldenek automatikus e-mailt (főleg nagyobb multik) de ez jellemzően akkor, ha még nem került sor személyes interjúra. A legtöbb helyről pedig soha semmi.
2018. jún. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Semmit. A 99 szazalekuk inkompetens idiota, akik papirtologatasra sem alkalmasak. Engedd el.
2018. jún. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Miért pipa mindenki? Kiszórt egy HR-es és most rájuk haragszol? Pont ez (is) a dolguk, az idiótákat kiszűrni.
2018. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 5., sajnos napi szinten látom mennyire unatkoznak nálunk szegény lánykák. Alapvető munkajogi kérdésekkel nincsenek tisztában, teszetoszák és nem is túl műveltek. Sajnos nem egy jó képességű kollégám mondott fel közvetlenül vagy közvetetten miattuk.

Üdv., 4.

2018. jún. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Azért ki ne találd már, hogy még a gerincferdülésed is miattuk lett...:D

És miért mondtak fel a kollégák, lepattintották őket a karácsonyi berúgáskor, vagy mi?

2018. jún. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azert vagyok duhos, mert a szemembe mondta, hogy akkor is irni fognak egy emailt, ha nem ram esik a valasztasuk. 2 masik ismerosom is volt naluk interjun a mult heten, ok mar mindketten kaptak emailt arrol, hogy nem oket valasztottak.
2018. jún. 21. 19:08
 9/12 anonim ***** válasza:
üdv a való életben
2018. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Folyamatosan vannak rendezvények, tréningek, konferenciák stb amiket meg kell szervezni és részt kell venni a lebonyolításában, nagyon sok idő ezekkel megy el.

Rajtad kívül is vannak bőven jelentkezők akiket szűrni kell, interjúztatni, ha valaki fel van véve rengeteg papírmunka van vele, ilyen-olyan oktatás kell neki, munkakörtől függően intézni kell munkaruhát, eszközöket, rendszerekhez jogosultságot, belépőkártyát, amiket másoknak is jóvá kell hagyni. Másfelől ott vannak a kilépők akikkel szintúgy sok munka van meg folyamatosan jönnek a dolgozók mindenféle problémával amire nyilván rögtön akarnak megoldást. Többnyire nem olyan könnyű a dolog mint ahogy hiszik, múlt héten pl valaki területet akart váltani a termelésben és jött hogy akkor írjuk át máshova. Egy ennyire egyszerű dologhoz is be kell vonni a 2 csoport vezetőjét, hivatalosan kérvényezni kell a rendszerben, módosítani kell az adatait meg a HR vezetővel jóvá kell hagyatni a folyamatot. Közel másfél óra volt ennyit megoldani hogy Kovács László az X részről Y-ra kerüljön, és ez egyetlen ember problémaja volt miközben folyamatosan jönnek személyesen, hívnak meg küldik az emaileket hogy mi kéne. Most egy multinál ahol közel 3 ezer ember dolgozik folyamatosan jönnek hogy ezt meg azt intézzünk el, amik azért sürgősebb feladatok, főleg hogy sok olyan hogy ha nins meg hamar áll egy folyamat miatta. Nem azzal van a baj hogy sokáig tart megírni egy emailt, hanem kismillió másik dolog van közben amit intézni kéne és idővel azt se tudja az ember hogy hol áll a feje.


Ehhez jön hozzá havonta a bérszámfejtés, zárások meg a meetinek amik nélkül meg tudnék lenni. Aztán meg folyamatosan megy a HR szidása amiért nem ugrunk mindenkinek rögtön és intézzük el amit kérnek, mikor van hogy más miatt áll a dolog. Kiválasztás esetén pl az adott terület vezetőjén is múlik a dolog, hogy kit akar felvenni. Van hogy amíg nem tartanak elég jónak egy jelentkezőt addig talonban tartják és tovább felvételiztetünk. Most akkor mit kéne írnunk? Lehet hogy tiéd a munka de a talán leendő főnököd még azért megnézne néhány embert?


Ha felvesznek biztos írnak. Mi általában ez miatt kb 2 héten belül szoktunk küldeni üzenetet, főleg hogy akkor vele már van meló a beléptetés miatt. Ha valaki viszont kiesik gyakran nem küldünk elutasító üzenetet, szimplán mert mire oda jutnánk eltelik jónéhány hét, magától js tudja. Ha jobban ráérek szoktam írni azért, de nem ez élvez prioritást. A héten szabin vagyok mégse tudom rendesen kiélvezni mert így is betalálnak olyan dolgokkal amiket azonnal meg kéne oldani. Szóval a közhiedelemmel ellentétben nem láblógató buta cicababák vagyunk akik nem tudnak írni egy szimpla emailt. Őszintén, rohadt sok más dolgunk van és többnyire ha nem egy nagyon sürgősen betöltendő állásról van szó akkor a jelentkezők értesítése az utolsó dolog amivel foglalkozunk.

2018. jún. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!