Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződés esetén, a próbaidő alatt azonnal fel lehet mondani?

Figyelt kérdés
Kedves Mindenki! Egy 2 évre szóló határozott idejű munkáról lenne szó. Eleve nem tudom, hogy vágjak-e bele, mivel határozott a szerződés és tudom, hogy az esetleges felmondás a munkavállaló,azaz részemről nehezebb. Viszont a próbaidő alatt felmondhatok azonalli hatállyal, akár a határozatlan idejű szerződések esetében? Köszönöm.

2018. jún. 22. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Igen. De határozott idejű szerződés esetén sem szoktak megakadályozni abban hogy felmondj. Nem kell ezt olyan komolyan venni. Már ha korrekt munkáltatóról van szó. Amúgy meg ha minden húr szakad kirúgatod magad.
2018. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, próbaidő otti s van, és fel lehet mondani egyik napról a másikra.
2018. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves Válaszolók :) és ha ők rúgnak ki, akkor a fentmaradó időt ki kell fizessék, nem? Tehát ha 12 hónap után kiraknak, a további 12 hónapot ki kell fizessék?
2018. jún. 22. 16:20
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Nem.
2018. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Vagyis a munka törvénykönyve szerint nincs ilyen, de ettől a kollektív szerződés eltérhet, bár ilyennel én még nem találkoztam.

2018. jún. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
tehát ha nem lehet rád számítanu abban, amit vállaltál, még fizessenek is? pfff...
2018. jún. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
2-es vagyok. Volt egyszer egy 6 hónpaos határozott idejű szerződésem. egyik kolléga, akivel együtt kezdtem, nagyon béna volt, és csak-csak nem rázódott bele. 4,5 hónap után megkértrék, hogy többet ne jöjjön dolgozni, mert több kárt csinál, mint hasznot, és a fennmaradó másfél hónapját kifizették. Szóval ahogy te, úgy a munkáltató se mondhat fel csak úgy, határozott idő esetén.
2018. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!