Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kérnek erkölcsi bizonyítván...

Kpe kérdése:

Ha kérnek erkölcsi bizonyítványt egy munkahelyen, akkor annak tisztának kell lenni? A felfüggesztett büntetés kizáró ok?

Figyelt kérdés
Mennyire nézik ezt,hogy kinek milyen büntetése volt?Gondolom munkahelye válogatja. Milyen helyek azok,ahol nem kérnek erkölcsit?

2018. jún. 22. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Az erkölcsi bizonyítván egyetlen célja a büntetlen előélet igazolása.Nyilván az.
2018. jún. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kérik, pont azért mert nem akarnak bűnözővel dolgozni
2018. jún. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor van gond, ha bármi be is kerül az erkölcsibe. A közhiedelemmel ellentétben viszont az erkölcsibe igen csak kevés dolog kerül be. Ha felfüggesztett büntetést kaptál, de az már letelt, az pl. nem kerül be, büntetlen előéletet fognak írni. De letöltendő büntetés esetén is van mentesülés, így azok sem feltétlenül lesznek benne egy erkölcsiben.
2018. jún. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem. amennyiben valami bekerül oda,nem tesznek a munkáltatók különbséget,hogy felfüggesztett vagy letöltendő volt valakinek.Valakit vettek már fel így,hogy volt benne valami az erkölcsiben?
2018. jún. 23. 08:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom, h a felfüggesztett nincs benne.
2018. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igen ig van mert nem mindegy hogy egy vénember megöléséért kaptál év börtönt vagy egy ovodáscsoportot 27 év fegyházat
2020. jún. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!