Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti melyik munkát választanátok?

Ti melyik munkát választanátok?

Figyelt kérdés
Az egyik a lakóhelyemhez viszonylag közel van, ingázással be tudnék járni. A másik Budapesten van, tehát albérletet kellene találnom. A fizetés kb. ugyanannyi mindkét helyen, azonban Pesten jobb a karrierlehetőség, később akár külföldön is. Az előrelépési lehetőség megéri a kezdeti befektetést?
2018. jún. 28. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Igen, megéri.
2018. jún. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"A másik Budapesten van, tehát albérletet kellene találnom. A fizetés kb. ugyanannyi mindkét helyen, "


Hát, azért ez nem olyan egyártelmű, mint ahogy az 1-es válaszoló írja, ugyanis, ha ugyanannyi a fizetés, de az egyikből albérletet kell fenntartani, akkor az azért jelentősen befolyásolhatja. nem mindegy, hogy az a fizetés mekkora??

Ha pl. nettó 150 ezerből kell otthonról ingázni, akkor abból (ha szülőknél lakik pl. ) akár havi 100 ezret is félretehet, de ha Pesten lakik ugyanebből albérletben, akkor az kb. a nyomorgással lesz egy szintű - még ha csak szobát bérel is. És az albérlet meg "kidobott pénz".

Szóval nagyon nem mindegy, mi a cél: saját lakás vagy nyomorgás de karrier építés.

Persze ha mondjuk nettó 500 ezres fizetésről beszélünk, akkor az nem áll, amit fentebb írtam.

2018. jún. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem mind1, milyen munka. Mikor érik be a karrier, ha egyáltalán beérik? Albiban azért van egy kis minusz, birnád 3-8 évig?

Bekerülsz a mókuskerékbe, ígérgetnek, de ha nincs ismerős, lehet hogy hoppon maradsz, mint sokan mások.

2018. jún. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Ha van lehetőséged otthon lakni, miért adnál ki 60-100e Ft-ot arra, hogy egy idegen lakásban élhess?

Hétvégén meg rohansz haza, hogy ott is legyél, aztán pont mindig a másik helyen van az a ruhadarab, vagy használati tárgy, ami éppen kéne. Én koleszos voltam 5 évig, majd egy évig albérletben. Utáltam a kétlaki életet, a folytonos csomagcipelést, a zsúfolt pénteki vonatokat, és hogy egyik helyen sem éreztem magam otthon.

Karrierlehetőség meg amúgy is úgy fog adódni, hogy első munkahelyeden munkatapasztalatot szerzel, aztán pályázol máshova. Ritka eset, hogy az első munkahelyén csinál valaki karriert. És nagyon igaza van annak, aki írta, hogy csöppet sem biztos, hogy akkora karrierlehetőség vár rád a másik helyen, mint amivel állásinterjún biztattak.

2018. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%
Nekem az sem mindegy, hogy milyen állásról van szó! Így látatlanban a hozzám közelebbi helyet választanám.
2018. jún. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!