Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fél évvel váltás előtt érdemes...

Fél évvel váltás előtt érdemes állást keresni?

Figyelt kérdés

Jövő januárban lesz valami, ami után lehetőségem lesz elköltözni innen, és már szemezgetek az állásokkal. Mérnök vagyok, ugyanazt a munkát akarom végezni máshol, amit itt csinálok.


Sok álláslehetőség van, ezért arra gondoltam, hogy már most, fél évvel a váltás előtt elkezdeném beadni az önéletrajzomat több helyre, biztosan elég nagy százalékban be fognak hívni interjúra, és megnézem, hogy milyen. Ezzel ennyi idő alatt lehetőségem lenne sokat szelektálni, hiszen nem sürgős nekem most még a váltás, így fél év alatt a sok lehetőség közül a legjobbat ki tudnám választani magamnak. A probléma ott van, hogy ha pl most beadom, és már az elején sikerül olyan céget találni, ami bejön, akkor 1-2 hónapon belül lezajlik a kiválasztási folyamat, valószínűleg ők már - az eddigi tapasztalatok alapján - szeptember környékére már fel is szeretnének venni. Ha valamelyik eldönti, hogy engem szeretne felvenni, és ez az egyezség pl szeptember-október környékén születne meg, akkor olyanba bele szoktak-e tudni egyezni, hogy nem rögtön kezdek, hanem néhány hónap múlva? Vannak-e a cégek ennyire rugalmasak?



2018. júl. 1. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahol elég, hogy negyed év múlva kezdesz, oda nem is kellesz igazán szerintem. Ha jó a CV-d és tényleg sok a lehetőség, nem kezdenék neki ennyire hamar, majd inkább 2-3 hónappal előtte. Ha úgy veszed, ugye egy hónap a felmondási idő, átlag egy hónap meg azért csak eltelik a kiválasztással és így még beleveszed azt is, hogy nem rögtön hívnak be neked tetsző helyre.
2018. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát nézd, egy tuti: december végén van a karácsonyi hajrá, akkor van mindenhol az év végi zárás előtti őrület, nekem legalábbis mindig, mintha meg lenne téve, sosincs annyi munkám, mint november utolsó hetétől december 15-16-ig.

Aztán ott van még egy hét, a munkák lecsengetésének,lezárásának ideje, és jönnek a monstre ünnepek. Mi a két ünnep (Karácsony és Szilveszter-Újév) között sose dolgozunk, a cég am blokk lezár.


Nos, én - ha még idén ősszel akarnék váltani - akkor augusztus végétől küldözgetném a CV-ket, ha csak jövőre, akkor novembertől, de azzal, hogy csak januárban akarok (tudok) munkába állni

2018. júl. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!