Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell állásinterjúkon...

Miért kell állásinterjúkon ilyen hülye kérdéseket feltenni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a következőkre:


"Mi motivál"? Egyértelmű, hogy minden embert a saját céljai motiválnak. Aki mást mond az hazudik. Komolyan érdekel valakit az, hogy a cégnek ahol dolgozik hogy megy a sorsa? Azon kívül, hogy közvetetten érinti őt is (pl, ha becsődöl a cég, akkor nyilván a munkahelye is megszűnik..) Ha meg az Oreonál dolgozik, akkor meg legfeljebb azért, mert nem lesz több Oreo a boltokban.. de ne mondja már senki, hogy nem a saját, személyes céljai motiválják, mert nettó baromságnak tartom.


"Miért szeretne itt dolgozni?" Nyilván mert kell a pénz és ezt adta ki az álláskereső portál, vagy munkaközvetítő.. mi másért? Aki olyan hülyeségeket mond, hogy "Szeretnék kiteljesedni.. szeretem a kihívásokat, szeretném újabb területeken is kamatoztatni a tudásom" azt én komolyan ingyen dolgoztatnám. Ha tényleg ezért dolgozik, akkor nem kellhet neki pénz.


"Mi a bérigénye?"


Ez talán a legidétlenebb kérdés az összes közül. Erre, ha valaki nem azt mondaná, hogy minél több, annál jobb, azt nem is értem. Minek húzna meg valaki magának egy határt, hogy akkor ennyivel beéri..? Egyértelmű, hogy mindenki a pénzért csinálja, a pénz meg minél több, annál jobb (a munkavállalónak) Ezen felül meg a munkavállaló hiába mond többet, ha úgyis annyit fizet ki a cég, amennyit akar, továbbá, ha a munkavállalónak vészesen kevés a pénz, akkor meg nem vállalja el.. feleslegesen ment el az állásinterjúra.. így a kérdésnek nem is értem a létjogosultságát.


Persze tudom azért teszik fel, hogy mennyi az a legalacsonyabb pénz, amit lealkudhat a cég magának, de könyörgöm. Be kellene vezetni egy törvényt, hogy kötelesek legyenek feltüntetni a pontos, ténylegesen számlára kerülő nettó összeget, így a munkavállaló is eszerint tud válogatni.. mindkettőjüknek felesleges köröket meg bizonytalanságot megspórolva.

A "versenyképes fizetés" kifejezéseket meg szabályosan büntetném.. mivel versenyez? A Tesla menedzseri fizetésével, vagy a szomáliai minimálbérrel?


Amikor meg a HR-esek olyanokat kérdeznek, ami bele van írva az önéletrajzba... az szerintem pontosan felér azzal, ha a munkavállaló azt kérdezné, hogy mi a cég neve, vagy mivel foglalkozik a cég.


Miért kell a 21. században ilyen full kretént nyomni?



2018. júl. 4. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Ennél sokkal idiótább kérdéseket is tudnak feltenni HR-esek.

Konkrétan az a három kérdés, amit kiemeltél, pont teljesen normális és én személy szerint pont olyan válaszokat adnék rájuk, méghozzá őszintén, amit te baromságnak tartasz. Olyan területen dolgozok, amit szeretek, és van egy elég versenyképes diplomám meg mellé egy adott területen olyan tapasztalatom, ami itthon elég ritka.

Így pedig megválogathatom, hogy kinek, miért, és mennyiért dolgozom, azaz mindhárom kérdésre tudok olyan választ adni, ami egyrészt nem bullshit, másrészt nem merül ki abban, hogy "ezt dobta a gép, és nagyon kéne már a pénz".

2018. júl. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
A berigenynek akkor van ertelme ha van mar tapasztalat es tudja mennyit er a munkaja. Pl mernok vagy generalist, stb. egy burgerking vagy operatori allasnal ugyis nagyjabol ugyanaz a fizu.
2018. júl. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Uncsizol Balázska?
2018. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a bérigénye?"


Telefonos előzetes egyeztetésnél kérdezte HR-s csajszika. Visszakérdeztem ,hogy mit tudnak ajánlani (sima operátori munka). Válasz az volt, hogy mondjam meg én, aztán majd reagál rá. Megmondtam, erre ki volt akadva, hogy hát az nagyon sok és mondott 30 ezerrel kevesebbet. Szóval ennyit erről, fölösleges időhúzás az egész. Rögtön megmondhatta volna, hogy ezt az XY összeget tudjuk ajánlani és kész.

2018. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek tényleg még a normálisabbak.

A munkamorálodról kérdeznek, meg akarnak ismerni.

Mondjuk egyetértek hogy pl egy gyári operátornál ezek a kérdések nem relevánsak, de pl. gyorsétteremben, eladóként, pláne multis irodai állásokban ezek valid kérdések.


Az hogy valaki kiteljesedés miatt dolgozzon, létező dolog. Én előző munkahelyemen nagyon jól kerestem, de hülyének néztek és egy igazi mókuskerék volt, soha semmi nem haladt, fejlődött.

Nekem nagy motiváció, hogy olyan dologgal dolgozzak, ami érdekel.


Bérezés meg, persze vannak tényleg fix keretek de egy szinten és tapasztalaton felül kíváncsi a HRes is, be tudod-e jól árazni magad.

2018. júl. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem felesleges ezen sokat rugózni, mert lehet udvariaskodni, de a HR egyik legnagyobb kamumunka.


-szakmai kérdéseket nem tudnak feltenni

-angolul általában úgy-ahogy makognak, de igazából sokszor a potenciális munkavállaló jobban beszél, mint ők

-a "mi motivál, hol képzeli el magát 10 év múlva" és hasonló idióta kérdésekből meg pont nem derül ki semmi lényeges

2018. júl. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!