Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezeket érdemes bele írni egy...

Ezeket érdemes bele írni egy önéletrajzba?

Figyelt kérdés

Programozónak tanulok és még távol állok egy senior vagy team lead pozíciótól, egyenlőre még csak az egyetemen tanulok.


Egyetem mellett végezendő junior szintű munkát szeretnék vállalni és azon gondolkozok, hogy érdemes lenne a lentebb leírtakat valamilyen szinten bele írni?


Mielőtt folytatnám ... tudom, hogy mindaz amit a következőkben leírok sok emberek kicsit hihetetlenül hangozhat, ezért arra kérlek, hogy akár elhiszed, akár nem, úgy válaszolj mintha komoly kérdés lenne.


Egy KFTnek és egy non profit cégnek vagyok a rész tulajdonosa és egy közhasznú alapítványnak leszek az elnöke a közel jövőben.


A két cégben eddig nem volt igazán sok munkám, csak családon belül átvettem a tulajdonát és néha-néha aláírok pár dolgot.


A közhasznú alapítványban már egy kicsit több tényleges feladataim lesznek.


Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy én vagyok a Soros 2.0 ... Itt egy kis vállalkozásnak számító cégről, egy nemesebb célú nonprofitról és egy még közhasznúbb cselekményről van szó, szóval nem vagyok multimilliárdos :)


Igazából mindezt kicsi ferdítésekkel nagyon szépen kicsit nagyzolóan betudnám írni egy önéletrajzba vagy akár csak megemlíthetném, csak nem tudom, hogy ezzel akármi tudnék nyerni.


Bele kéne szerkesztenem az önéletrajzomba?


Vagy csak a LinkedInemre felrakjam, hogy azok megláthassák, akik komolyabban utánam akarnak nézni?


Ezek a tapasztalatok a későbbiekben segíthetnek egy team lead fejlesztői vagy bármely más vezető pozíció szerzésében, ha a technikai tudás meg van?



2018. júl. 9. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel úgy hangzik számomra, hogy ezeknek semmi köze a munkához, amire jelentkeznél, ezért ne írd bele.

Ha ezeknél a cégeknél végeznél valóban munkát, ráadásul olyat, olyasmit, amire jelentkezel, akkor jó lenne.

Az önéletrajzok végén lehet olyan rész, hogy tagságok, társadalmi szerepvállalás, stb. Ilyenhez passzolhat a non-profit szervezetekben betöltött szereped. De csak megemlíteni, felsorolni. Szervezet neve, pozíció.

2018. júl. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TappancsMancs ***** válasza:
Önmagában az semmit se jelent, hogy résztulajdonos vagy egy cégben. Ez tulajdonlás. Önéletrajzba azt kell írni ami releváns tapasztalat a megpályázott álláshoz, akár kapcsolódóan is. Gondold el, elmegy valaki egy állásra és közli, hogy milyen cégben van tulajdona. Holott semmit se tud hasznosítani belőle az állásban. Nem venné ki jól magát.
2018. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!