Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bérhátralék miatt fizetési...

Bérhátralék miatt fizetési felszólítást van értelme küldeni a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Ha a cég ahol dolgozom nem fizeti ki a teljes munkabérem, és nem hat a „szép szó„ sem (helyi megbeszélési kísérlet), akkor lenne itt a fizetési felszólítás mint lehetőség.

[link]



Kérdésem: van ennek bármi értelme? Ha a munkáltató nem fizet szép szóra a törvényi és szerződéses kötelezettségének megfelelően, akkor majd küldök egy papírt és erre összecsinálja magát félelmében és fizetni fog?


Vagy tojik az egészre és egy mozdulattal a kukába vágja és akkor se fizet?


2018. júl. 12. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Szemelyes tapasztalat: minimalbérre valo bejelentes, a tobbi meg adható kategoria.

Volt egy napi dijam x forint. Szepen ledolgoztam kemenyen es naivan a honapot, hohy vegre egy olyna munkahely ahol negszedhetem magam.

Hat nem. Fizetesnel kiderult, hogy mivel adhato, a ceg ugy varrialja a fizum ahogy akarja.

Szerencse az volt, hogy masik 3 kollega is igy jart. Felvazoltuk a fonoknek a lehetosegeit, amire termeszetesenj hianytalanul megkaptul a bert, majd azonnal fel is mondtunk.

Tudom hohy te a kamu kerdezo vagy es semmi valasz nem lesz jo, de javaslom ne ilyen modszerekkel probalkozz. Vagy nyeld be es lepj onnan, tudom ugyse fogsz....

2018. júl. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Tudom hohy te a kamu kerdezo vagy es semmi valasz nem lesz jo, de javaslom ne ilyen modszerekkel probalkozz"


Akkor milyen módszerekkel? Várom a választ.

Ha az írásos felszólítás nem segít, a szóbeli "szép szó" nem segít, ott nem hagyhatom fel nem mondhatok (mert hova mennék) se játszik-akkor mégis milyen lehetőségem van?


Komolyan el se tudom képzelni!

2018. júl. 12. 10:51
 3/6 A kérdező kommentje:

"mire termeszetesenj hianytalanul megkaptul a bert, majd azonnal fel is mondtunk."


Na ez az amit én nem tudok megtenni. Az rajtam nem segít ha meg is kapom a pénzt de távoznom kis kell egyben.

Az már nem jó.

2018. júl. 12. 10:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a béred nem hivatalos részét hiányolod, akkor ez a "felejtős" kategória.


Ha a hivatalosan járó fizetésed nem rendezi, és az egyeztetésre sem reagál érdemben, akkor a kormányhivatalokban találod a munkaügyi felügyelőségeket. Ott tehetsz panaszt.


A fizetési felszólításnak azért van értelme, mert a bér nem fizetése megalapozza a dolgozó általi azonnali hatályú felmondást. Adott esetben akkor, ha fizetési felszólításra sem fizet a munkáltató. Ilyen esetben, ha azonnali hatállyal megszünteted a munkaviszonyodat, jár a végkielégítés (ha egyébként is járna), a felmondási időre járó távolléti díj (mintha a munkáltató mondott volna fel Neked, és adott esetben sérelmi díj is (a munkáltató a magatartásával rákényszerített, hogy azonnali hatállyal felmondj).


Ezek formai dolgok, egy munkaügyi per esetén nem mindegy, hogy miként intézed az ebbéli problémáidat.


A munka törvénykönyve ugyanis alapként írja elő a két fél közötti együttműködési és tájékoztatási kötelezettséget. A fizetési felszólítással oly módon tájékoztatod a munkáltatót arról, hogy elmaradt a bér fizetésével, amely bizonyítható és a bíróság is elfogadja. A határidő kitűzésével pedig azt látja a bíróság, hogy adtál neki esélyt, hogy rendezze feléd a tartozást. Ha ennek ellenére sem teszi meg, könnyebb, gyorsabb a bírósági ítélkezés, mert feltételezhető a szándékosság.

2018. júl. 15. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Adott esetben akkor, ha fizetési felszólításra sem fizet a munkáltató. Ilyen esetben, ha azonnali hatállyal megszünteted a munkaviszonyodat, jár a végkielégítés (ha egyébként is járna), a felmondási időre járó távolléti díj (min"



Na most életszerűségi kérdés.

Gondolod, hogy az a munkáltató ami még a hivatalos szerződéses bért se fizeti ki rendesen, majd fog nekem végkielégítést meg felmentési időt fizetni?


Ha én innen azonnalival távoznék, akkor járna 60 nap felmentési idő és 3 havi átlagbérnek megfelelő végkiel.


Vagyis 5 havi durván fél éves fizetésem járna 1 összegben a kis kezembe.

Na most az a munkahely ami ilyen 20-30.000 ft-okkal szarozik, majd kifizet nekem fél évnyi fizetést?

2018. júl. 15. 09:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy fizet, hanem Neked jár!


Az nem szokott előfordulni, hogy önként fizetnek, viszont, ha jár, de nem teljesítik, akkor létezik a Munkaügyi Bíróság. Nos, erre jó a fizetési felszólítás.


Nekem fizettek. 7 havi végkielégítést (nekem annyi járt kollektív szerződés szerint), valamint 3 havi felmondási időre járó távolléti díjat, plusz még egyszer ennyit sérelmi díjként. Persze bírósági ítélet alapján.


Legutolsó bér összege, amivel tartoztak: 89 ezer forint volt nettóban. De előtte 5 hónapon keresztül vagy részfizetéseket kaptam, vagy hónapokat késve kaptam bért. Persze nem azért, mert anyagilag gondban voltak, és a vezető mindent megtett annak érdekében, hogy hitelt szerezzen, amiből bért tud fizetni. Hanem azért, mert nem akart fizetni, és meg akarta mutatni, hogy ő, mint munkáltató mindent megengedhet magának. Én meg megmutattam, hogy TÉVED!

2018. júl. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!