Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha tényleg a munkaerő kereslet...

Ha tényleg a munkaerő kereslet-kínálat határozza meg a fizetéseket akkor munkaerőhiány esetén miért nem emelkednek a fizetések?

Figyelt kérdés
2018. júl. 12. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Mert ahhoz azért ki is kellene tudni gazdálkodni azt az emberenként 220-230 ezer ft bruttó bért, amit a munkáltatónak ki kell fizetnie.

Pl. egy kis közértben, ahol x ft-ért megveszi az árut a tulaj, y ft-ért meg eladja, a kelethezett haszonból kellene kifizetni az üzlet bérleti díját (ez sem szokott kevés lenni!!) a rezsit, az alkalmazott fizetését. Épp tegnap beszéltem egy kis közértessel, nyáron havi 120 ezer ft csak a villanyszámlája, a hűtők, fagyik miatt. De télen is 70 ezer körül van csak a villany.

2018. júl. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Emelkednek. Csak nem az egyszerű melósé. Egyetemet otthagyó barátom két éve ugyanazt a fika pénzt kapja a vendéglátásban, nekem egy év alatt kétszer is emeltek, mert értékes, szellemi munkát végzek.
2018. júl. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

A minimálbér is emelkedik folyamatosan csak ugyanúgy nem ér többet.

Amúgy meg a hiányszakmák vagy a társadalom számára értékes szakmák bérezése emelkedik nem pedig mindenkié.

Elég nagy különbség van például egy mérnök informatikus meg egy eladó bére között.

2018. júl. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Emelkednek. 2017-ben 10% reálbér-emelkedés volt Magyarországon. Ez azért nem semmi.


Ha neked nem jutott, akkor neked is el kell gondolkoznod azon, mit kellene máshogy csinálnod.

2018. júl. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértettétek a kérdést. Nem arról volt szó hogy melyik munka mennyire értékes vagy hogy mennyit kellett érte tanulni. Szakképesítés nélküli gyári munkásokból is hiány van, mégse ígérnek nekik több pénzt. Akkor miért mondták régebben hogy a kereslet-kínálat határozza meg a béreket?
2018. júl. 12. 11:11
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Hagyjad már a hülye kamu kérdéseiket, nagyon unalmas.


Az egyik helyen sírsz, hogy nincs ember, a másikon meg azért, ha kirúgnak, azonnal van másik 20 a helyedre.

2018. júl. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Ez valóban kezd kicsit szánalmas lenni. Ha proli munkát végzel ne számíts fizetésemelésre. Tanulni kellett volna, akkor most nem lennél biodroid.
2018. júl. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem akarok senkit elkeseríteni de pontosan PROLI MUNKÁBÓL van az egyik LEGNAGYOBB HIÁNY! 8 általános vagy max. érettségizett (esetleg azzal egyenértékű szakmát szerzett) gyári melósokra, "biorobotokra" van a legnagyobb kereslet ÉS jó szakképzettséggel rendelkező emberekre, főleg a hiányszakmákban.

A bérek pedig nőttek, csak más kérdés, hogy reálértéken nem változott semmit, mert hiába propagálják, hogy nincs infláció, attól még volt és van is. Főleg a lakhatás költségei nőttek hatalmasat (lakásbérleti díjak ugyebár), ráadásul PONTOSAN azokon a helyeken ahol a legnagyobb a betanított munkásokból a hiány. Ez gyakorlatilag egy feloldhatatlan probléma, mivel pl. Győrbe szükség lenne a betanított munkásokra, akiknek nőtt is elég rendesen a fizetésük, de e mellett az albérletárak is olyan mértékben megugrottak, hogy nem tudják kifizetni. Ha tovább nőne a fizetésük az albérletárak is még tovább nőnének, tehát megint csak nem változna semmi.

2018. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, megint félreértettétek! Én nem vagyok szakképesítés nélküli és nem gyári munkát végzek. Ráadásul nem szoktam ilyen kérdéseket kiírni!

A 8-asnak köszönöm a normális választ!

2018. júl. 12. 12:09
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem én is normálisan válaszoltam (1-es) - ez nem csak közértre igaz, hanem gyárakra, mindenre. pl. egy iskolában egy takarító semmilyen gazdasági hasznot nem hoz még mielőtt lehurrognátok, inkább úgy írom: nem termelő munkát végez)- mégis ki kell gazdálkodnia az iskolának a bérét (jó, tudom, tankerületek vannak).
2018. júl. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!