Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Svájcban (Bern kanton) kb...

Svájcban (Bern kanton) kb mennyi az a fizetés, amiért megéri kimenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Havi kb 1 millió magyar forintnak megfelelő fizetést ajánlottak (autófényező vagyok) . Egyelőre én mennék csak, később szeretném a feleségemet is kihozni,ő kozmetikus.
2018. júl. 13. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha szállás és étkezés benne van, akkor megérheti, ha nem, úgy már nagyságrendekkel kevésbé.

Brutálisan drága a szállás, saját ingatlanod valószínűleg soha nem lesz ott, a bérlés pedig horribilis.

Az autóbiztosítás, vásárlás, szolgáltatások, minden...

8000 font környékén kereső svájci mérnök ismerősöm Spanyolországba akar költözni, mert azt mondja, hogy nem él jól ekkora összegből, hamarosan nyugdíjba megy.



Nyugat MO-n vagy Pesten vállalkozóként ennél többet is kereshetnél, nyugat MO-ról Ausztriába ingázva pedig még kockázat nélkül, alkalmazottként is, úgy, hogy minden este a saját hazádban és nagyságrendekkel nívósabb otthont teremthetsz magadnak, mint ott valaha.

2018. júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
8000 font? Nem frankot akartál írni? 3500 frankra jönne ki kb a nettóm, egy hónap után 4000. Szállás van, havi 1500 mindenestül, ide hozhatnám már a feleségem is, akkor is ennyi lenne. Kelet Mo élünk, alkalmazottak vagyunk, tőkénk nincs.
2018. júl. 13. 23:05
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

Igen, bocsánat, frankot szerettem volna írni.


Így bevállalhatjátok, ha fix a szállás is, viszont még most is azt mondom, hogy közel ennyit Ausztriában is megkeresnél, Magyarországról átingázva.

Úgy, hogy bármikor 3 óra alatt haza tudnátok járni az Alföldre, akár hétvégére is (Szombathelytől már kész az elkerülő) és saját házra is hamar szert tehetnétek (ez Svájcban közel lehetetlen). Emellett itthoni árak, itthoni biztosítás.

Egy éttermezés 6000 lenne, nem 20 000, egy fodrász 1300, nem 8000, kocsi biztosítása, stb... Ugyan ezek az arányok.

50 000 forintért házat lehet kivenni a határ mentén, valamelyik szép faluban, vagy ugyanennyiből törleszteni egy felújítottat.

2018. júl. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak ne hogy Ágfalvára tereld a kérdezőt!

Balkáni színvonal alatt a határ mentén!

Írhattam volna más határmenti települést. Sopron OK, csak megtelt!

2023. márc. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jah
jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!