Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri felköltöznöm Budapestre?

Megéri felköltöznöm Budapestre?

Figyelt kérdés
Kaposvár mellett dolgozom jelenleg kb nettò 170-ért. Budapestre szeretnék költözni, kaptam egy bruttò 400-as ajánlatot. Az albérlet árakat elnézve elbizonytalanodtam, hogy megéri-e. Egyedülállò vagyok, a mostani munkahelyemen minimálbérre vagyok egyébként bejelentve, az ùjnál teljesen legálisan menne minden. 25/L

2018. júl. 15. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nettó 266k. mondjuk a fele legalább albérletre megy el vagy pedig csak szobát bérelsz. De ígyis-úgyis bőven ki lehet belőle jönni.
2018. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Igen, gondolj a nyugdíjadra is, nem mindegy, miből számolják, minimálbérből, vagy bruttó 400 ezerből. (Betegállomány dettó) Amúgy meg a fővárosban könnyebb bepasizni is. :) Ilyen bérrel meg elgondolkodhatnál kisebb lakás hitelre törtnő megvásárlásán is.
2018. júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Főleg, mert feltételezem most is van költséged a lakhatással.
2018. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Én hasonló paraméterekkel nem költöztem, mondjuk én be voltam jelentve rendesen. Nem írod, magamból kiindulva arra gondolok, hogy most a szüleiddel laksz. Budapesten keresnél közel 100 ezerrel többet nettóban, egy 35 négyzetméteres garzon közös költséggel meg rezsivel pedig már több is ennél. Persze bérelhetsz szobát is, az olcsóbb ennél, de én úgy voltam vele, hogy nem költözök el azért, hogy vadidegenekhez kelljen alkalmazdkodnom. Ráadásul a 170 Kaposváron igen jó fizu. Én nem mennék.
2018. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal mennék, Pesten magasabb fizetések vannak és munkahelyet váltani is könnyebb több pénzért. Az egyéb lehetőségekről nem is beszélve (szakmai képzések, kultúra, szórakozás stb.)
2018. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Készülj fel, hogy az élet is drágább, az albérletárak pedig a sok felköltöző egyetemista miatt magasak. De brutto 400bol ki lehet jönni.
2018. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább csak a lakhatás drágább, más nem igazán.
2018. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok frissdiplomás nem kap ennyit, és mégis kényelmesen megélnek belőle. És hosszútávon biztosan jobb lehetőségeid lesznek mint ha Kaposváron maradnál.

Én javasolnám hogy első évben lakj lakótársakkal, amíg rá nem jössz hogy ténylegesen mennyire is elég a pénzed. De ennyiből már kényelmesen félre is lehet rakni nyugdíjra, illetve majdani lakásvásárlásra is.

2018. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
Költözz. De leginkább Bécsbe.
2018. júl. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ùgy döntöttem belevágok és majd meglátjuk mi lesz.

(Mivel kérdeztétek: igen a szüleimmel lakom, rezsi harmadát fizetem, ami nem tùl sok, ezért gondolkodtam el nagyon.)

2018. júl. 16. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!