Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha munkáltatóm nem fizetéséből...

Ha munkáltatóm nem fizetéséből jogi ügyet csinálok (FMH) akkor az állásomnak annyi?

Figyelt kérdés

Ha a munkáltatóm nem fizet ki rendesen és én az ügyet jogi útra viszem (első lépésben FMH), akkor az állásomnak mindenképp annyi? Mert a főnök nem tűri el úgyse hogy egy „kis dolgozócska“ miatt neki jogászhoz kelljen járkálnia meg fizetnie?

Úgyis megtalálja az indokot amivel elküldhet?

A pénzem megkapom végül (vagy nem) de az állásnak mindenképp annyi?


2018. júl. 15. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Honnan a francból tudjuk mi ezt?


Mindenesetre ha szeretsz ingyen dolgozni, akkor hajrá továbbra is!

2018. júl. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Megjött a munkaügyis troll.
2018. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Most komolyan mit gondolsz?

Valakit nehéz helyzetbe hozol(legyen az jogos vagy nem), utána megtűr a saját cégénel?


Garantált, hogy elbocsátanak.

2018. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Valakit nehéz helyzetbe hozol(legyen az jogos vagy nem), utána megtűr a saját cégénel?"


Ja értem, tehát neki joga van engem nehéz helyzetbe hozni azzal h nem fizet ki, de nekem nincs jogom őt azzal hogy kikövetelem ami jogosan jár...

Így gondoltad?

2018. júl. 15. 19:16
 5/8 A kérdező kommentje:

"Garantált, hogy elbocsátanak."


És mi lesz az indok? Az hogy mertem kérni azt amit kérés nélkül is adnia kellett volna?

2018. júl. 15. 19:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne izgulj talál indokot.

Ráfogja, hogy nem tudsz elég gyorsan dolgozni, nem vagy hatékony.

2018. júl. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ja értem, tehát neki joga van engem nehéz helyzetbe hozni azzal h nem fizet ki, de nekem nincs jogom őt azzal hogy kikövetelem ami jogosan jár..."


Félreértés ne essék, jogod van ahhoz, hogy kiköveteld, ami jogosan jár. Pontosan azért tudod jogi útra vinni a dolgot.


"És mi lesz az indok? Az hogy mertem kérni azt amit kérés nélkül is adnia kellett volna?"

Egy jogász 5 perc alatt 100 indokot sorol fel. Mindig megoldják.

2018. júl. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De akármeddig csűrjük csavarjuk, ő nyer és én csak veszthetek végül.

Mert vagy kussolok és nem fizet (vagy majd valamikor..) vagy nem kussolok és akkor se fizet csak ha kikényszerítem, de állásom meg bukom.


Vagyis nekem ez egy lose-lose szituáció.

Nem tudok nyerni!

2018. júl. 16. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!