Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munka erő piac helyzete...

A munka erő piac helyzete érdekelne. Mi az amiben most igazán jó potenciál van, ami akár kiugrási lehetőséget is biztosítana, akár vállalkozóként, akár munka vállalóként. (? )

Figyelt kérdés

Most végeztem középiskolában, és szakmai infóból érettségiztem. Tehát a szakterületem az informatika, így valamennyire itt szeretnék el helyezkedni (Ebbe már úgymond van 'fektetve'), de ebben a kérdésben ez csak másodlagos, Ugyanis először szeretném meg ismerni a munka erő piacban rejlő lehetőségeket, majd utána megismerni azokat a munkákat/lehetőségeket amiket sokáig, akár élet hosszig tudnék folytatni Boldogan.

Miután ezeknek az ismereteknek a birtokában leszek, a kettő metszetéből kedvemre válogathatok.


Saját tapasztalatokat is szívesen olvasok, hogy ki hogyan helyezkedett el a tanulmányai után vagy akár közben.


A válaszokat előre is köszönöm!

További szép napot!



2018. júl. 15. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Fidesz közeli vállalkozó.
2018. júl. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Informatikában van több vonal:

- menedzsment - egyértelműen a legjobban fizető rész, de jó állóképesség és emberekhez való érzék kell hozzá, meg néha egy adag gerinctelenség, amit gyomor erősséggel kell pótolni.

- multimédia - jó pénz van benne, de ehhez kell egyfajta érzék, egyfajta érdeklődés, tehetség, képzelő erő

- grafika - nagyon jól kell tudni rajzolni

- üzemeltetés: kis hálózatok 12-50 gép - megélhetés, de nem karrier / közepes hálózatok: 50-1000 gép - jól fizet, gyakori a kiégés / országos hálózatok 20-30 nagy router

- hekkerkedés

- tesztelés

- programozás (Java, Python, C# lefedi a 90%át ennek jelenleg)

- web programozás - ez nagyon gyakran (2-3 havonta) változik, ezért mindig újra kell tanulni, miközben nincs kevesebb meló

- web design - szerencsére nagy cégeknél ez külön szakma a back-endtől elvonatkoztatva, de itt is 2-3 havonta újra kell diplomáznod

- SAP - nagyon megy - bár nem értem miért, mert a rendszerük nem pótolhatatlan és nem is hatékony, de nagyon kevesen értenek hozzá = jól fizet még, de ki tudja meddig.

- Beépített programozás - na erre mindig lesz igény, mert minden gép ezt használja. Ezzel egy biztos állásod lehet. Persze egy 10 éves senior piaci értéke 400-1200 bruttó között mozog, tehát itt is lehet csórónak maradni, meg mocsok gazdagnak lenni.

- játék fejlesztés

- vannak pénzügyi, számviteli infósok - ők az excel mérnöktől a java fejlesztőn át az SAP-osokig bárkik lehetnek, a fő profiljuk a pénzügy

- Katonai informatika - kriptográfia, logisztika, híradástechnika

- orvosi informatika - főleg képefeldolgozás (python, c++, mathlab)

- bűnügyi informatika - segítőkész és kooperatív tizenéves gyerekeket kell a TCOM és a BKK szavára megfélemlíteni, miközben eltussolod a valódi bűnelkövetők nyomait és közben fánkot zabálsz

- térinformatika - ez nagyon érdekes, műholdas képelemzés és adatgyűjtés, valamint elemzés. Van benne némi matek

- kéminformatika - vegyészeti kutatásokkal kapcsolatos modellezés, gyógyszer kutatás, molekula szintézis, p-gráfok, méltányolt hulladék programok, amik nincsenek dokumentálva és fél év múlva már az alkotó sem érti, mire jó, szimulációk. Érdekes. De szenvedés, mert az értelmesebb programozóknak nem volt idejük kémiára, a kémiásoknak meg nem volt idejük értelmesen megtanulni programozni. Szóval ez egy olyan szakma, ahol nagy potenciál van, csak kevés ember és nem túl sok támogatás.


Most nagyon megy néhány buzz word. Ha tényleg érdekel, egy állásbörzére menj ki. Kérdezd meg, mit hoz a jövő. HVG a csúcs az állásbörzék közül, de bármelyik egyetemnek van sajátja.


NNG-nek még feltörekvő informatikusok támogatására van saját iskolája is! Amit nem értem, miért nem csinál minden cég! Komolyan. Zsenik és már 15 éve mondom hogy ezt kéne csinálni, de mindig lehurrognak az ötleteimmel. Az egyetemen meg gyökér és elavult dolgokat tanulunk, de 2x800 oldalas könyvvel többet lehet tanulni, mint egy egész egyetem alatt - szóval olvass sokat!

2018. júl. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!