Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás férfiként van értelme...

Diplomás férfiként van értelme kasszásnak és árufeltöltőnek jelentkezni egy kisebb boltba?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg diplomámat letagadva, mert lehet, hogy túlképzett vagyok, és úgy vettem észre, sok szakmunkást és érettségizetett irritál egy olvasottabb, képzettebb ember.

A másik probléma az, hogy sosem láttam még abban a boltba férfi alkalmazottat a hentesen kívül. Nem tudom, elviselnék-e csupa horoszkópban hívő 30-60 éves nőt, de nem is ez a lényeges most. Illetve a fizetéssel sem vagyok tisztában.



2018. júl. 16. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
jelentkezz és tagadd le a diplomád, remek ötlet
2018. júl. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Engem "túlképzettként" (benne volt az önéletrajzomban a felsőfokú végzettségem) simán felvettek olyan helyekre, ahol szakmunkások és érettségizettek dolgoznak (és sosem volt problémám azzal, hogy irritálnék bárkit a diplomám miatt).
2018. júl. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Persze ezt kell tenni ez az egyetlen út, ami 8 általános fölött van azt tagadd le, úgy lesz ám a karrier... arra vigyázz hogy ahol érettségit kérnek vagy szakmát oda ne jelentkezz
2018. júl. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk sokat nem érhet a diplomája, ha árút megy tölteni..:D
2018. júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Nekem érne valamennyit, csak használni nem tudom sajnos. Ahová mehetnék vele multihoz, ott szóban is jól kéne tudni kommunikálni, nekem meg gyerekorom óta problémáim vannak ezzel.
2018. júl. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Az a nagy büdös helyzet - szó ez azoknak akik leszólták a kérdezőt - hogy sokszor egy árufeltöltő, kasszás vagy akármilyen bolti dolgozó, esetleg nagyobb külföldi tualjdonú gyárban dolgozó operátor jobb órabérért dolgozik, mint sok NORMÁLIS diplomás ember a szakmájában. És ehhez nem kell "alibi" diplomával rendelkezni.
2018. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Kis magántulajdonú boltba ne jelentkezz a legtöbb tulaj csaló, simlis. Supermarketbe, gyors étterembe menj, azok legalább nem fognak átverni. A dolgozókat nem nagyon érdekli kinek mi a végzettsége, ha nem nagyzolsz vele nem lesz gond.
2018. júl. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Nekem sok-sok évvel ezelőtt a nagy válság idején olyan esetem volt, hogy érettségivel és - azóta lejárt - szakképesítéssel nem vettek fel úgyszólván alacsonyabb munkákra. Konkrétan megkérdezték, hogy mit keresek ott. Egyszer tagadtam le az érettségit, állítólag valamilyen rendszerben utánanéztek, és elutasítottak. Azóta másodszor tanulok és szerencsére adódott hosszútávú munkám. Azt nem tudom, hogy a jelenlegi munkaerőhiányban hogyan állnak hozzá. De valószínűleg ugyanúgy megkérdezhetik, hogy "mit is szeretne itt".
2018. júl. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

én tizenvalahány éve jártam így, hogy letagadtam 2 diplomámat, meg pár nyelvet, mert már 1 éve keresetem munkát és elkeseredtem. egy ügyédi irodában lettem volna recepciós. meg is kérdezték az interjún, hogy miért nem tanultam tovább - aztán mire hívtak pár hét múlva, hogy engem választottak, addigra megvolt a külföldi állásajánlatom és azóta vissza sem néztem. Magyarországon 1 év alatt nem sikerült semmilyen állást szereznem, kint meg szinte rögtön, nagyon jó fizetéssel.

szóval ne add fel, esetleg neked is lehet ez megoldás.

2018. júl. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha most nem találsz diplomával állást akkor valami nagyon Nagy gond van...
2018. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!