Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek a családgond...

Mi a véleményetek a családgondozó munkáról?

Figyelt kérdés

Mindig látok álláshirdetéseket, a diplomámmal tudnék is jelentkezni.

A jelenlegi munkahelyem minimálbér, stresszes, lenézett, de legalább az asztalomnál ülök és időben elmegyek.

Itt talán kicsit többet kapnék, presztízsem nem hiszem hogy sokkal több lenne.

Viszont az utazgatás, családokhoz járkálás nem igazán tetszik, autóm sincs és gondolom nem is adnak csak esetleg vonatjegyet, plusz hozzánk tartozik egy csomó kisebbségiek lakta falu.

A férjemtől folyton hallgatom, hogy minek van diplomám ha nem azzal dolgozom. Na de amíg szociális diplomával szinte minimálbéres állások vannak, ráadásul gyermekvédelmi területen elég rémtörténetet hallani, hogy fenyegetik a dolgozó családját, stb...



2018. júl. 20. 14:04
 1/3 anonim válasza:
Nézd,teljesen mindegy, hogy kinek mi a véleménye a családgondozó munkáról, ha Te ezt akarod csinálni vagy nem igazán akarod, csak elvégezted a szociális munkás szakot, hogy legyen a falon egy "diploma" nevezetű papír. Sajnos tény, hogy a szociális szektorban nagyon nem fizetik meg az embereket. Azt javaslom, mivel volt szerencsém megtapasztalni, hogy próbálkozz az önkormányzat (helyi) szociális osztályára bekerülni, pályázni. Na, ott már elég szép bérek vannak ésmegfizetik a diplomádat és a nyelvvizsgádat. Szerintem egy kezdő 1550-160 netto-s vérre számíthatsz. Szerintem ne próbálozz a családsegítőnél elhelyezkedni mert éhenhalsz. A közférában folyamatosan emelik mostanság a béreket, biztonságos, nyugdíjas álláslehetőségek vannak.
2018. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Bocs, sok elírás van. Rohanásban vagyok. 150-160e Ft-os netto fizukra gondoltam. Nyugdíjas állás. Próbálozz bekerülni.
2018. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jelenleg is a közszfárában vagyok nyugdíjas állásban, a garantált bérminimumot, nettó 120-at kapom, mivel nem vették figyelembe a diplomám.

Voltam gyakorlaton szociális osztályon, jó lenne, de itt kihalásos alapon lehet bejutni.

Pesten volt jobb munkám de kiköltöztem Észak-Magyarországra a férjemmel, itt kb. operátornak lehet menni gyárba.

2018. júl. 24. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!