Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem kell kimondottan...

Ha nem kell kimondottan fényképes önéletrajzot küldeni, akkor nem kötelező fénykèpet is csatolni az önéletrajzhoz, vagy jobb, ha teszek bele?

Figyelt kérdés
Származhat valamilyen hátrányom abból a kiválasztás során, ha nem teszek bele fénykèpet? Szakmai önéletrajznál sem gond, ha nincs kép?

2018. júl. 21. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb multiknál nem nagyon kérnek. Ott egyátalán nem foglalkoznak a kinézeteddel, amíg ápolt vagy valamilyen szinte és az önéletrajzokat kezlőkben bizonyos megítélések lehetnek csak egy kép megtenkitésétől és lehet, hogy éppen azért nem fognak egy tökéletesen jó ember behívni az interjúra.


Kisebb cégeknél, meg 1-2 emberes vállalkozásnál meg szeretik ha van kép.

2018. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Végeredményben mindenhol egy ember dönt, és az emberek már csak olyanok, hogy tudatalatt is előnyben részesítenek egy szimpatikus arcot.


Viszont inkább a semmi, mint egy igénytelen, béna kép.

2018. júl. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Komolyabb állásokra egyáltalán nem baj, ha nem teszel bele fényképet, ez külföldön már nagy "divat" is, elvégre a szaktudásod miatt kéne felvegyenek, nem azért, ahogy kinézel.

Sőt, a legutóbb felvett kollégáimból kiindulva, az egyiknek borzasztó előnytelen volt a képe, a másiknak meg agyon photoshopolt és élőben totál másképp nézett ki. Utóbbi iszonyat ciki szerintem.

Egyszerűbb vagy végzettséget nem igénylő munkánál, esetleg ahol nem mindegy, hogy milyen arc van, pl. recepció, ott látom értelmét, de amúgy meg nem.

2018. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vicces

Múltkor felvettem egy kifejezetten unszimpatikus csajt

Szakmailag jó volt

2018. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor egy kisebb, családias cégnél dolgoztam, beleláttam a kiválasztási folyamatba, mert a főnök gyakorlatilag közvetlen kollégánk volt. Ott kimondottan csak a fényképes önéletrajzok voltak preferálva, a fénykép nélküliek egyből kukázásra kerültek.
2018. júl. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!