Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresésnél állásinterjún...

Álláskeresésnél állásinterjún előny vagy hátrány ha van állásom adott jövedelemmel és ez alatt kösz nem megyek el máshova?

Figyelt kérdés

Vajon az gondot kell jelentsen ha jelentkezek valahova állásra úgy, hogy most is van állásom adott bérrel, és az állásinterjún is megmondom ha már váltok, akkor a mostani bérem + min. 10% pluszt kérek hogy legyen értelme váltani?


Szóval én nem az a kiszolgáltott kereső vagyok akinek se állása se pénze és kuncsorog és bármi jó neki csak legyen már vmi.

Van állás nem is rossz bérrel de szívesen váltok ha jobbat ajánlanak.

De ugyanannyiért pláne kevesebbért nincs is miről beszélni.


Mert úgy vettem észre amint a bérre kerül a sor az interjún, és elmondom hogy br 250 et kapok most (nem egy nagy pénz.... diplomával Pesten 10 + évvel a hátam mögött pláne nem!) akkor megfagy a levegő köhécselés és közlik hogy hát ők ennyire nem gondoltak.

Én meg meg is mondom úgy nem váltok hogy annyit se kapjak mint eddig. És akkor itt vége is az interjúnak.


Mit csinálok rosszul?


2018. júl. 21. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem csinálsz rosszul. Csak rossz helyekre tévedtél eddig. 250 bruttó semmire nem elég a fővárosban. Az 166.250 nettó. Itt egy vállalható albérlet alapból 120. Már szinte ez a kereset is egyenlő a modern kori rabszolgasággal. Nekem nincs diplomám még, de így is 300 bruttót kapok plusz cafeteria-t. Valahogy aztán mégsem dúskálok a pénzben. Szóvl csak tarts ki!
2018. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Nyugodtan lődd le őket. Én is váltani próbálok jobbra, de még nem sikerült. A főnököm "versenyképesnek" nevezi a mostani 200-as bruttó fizetésünk.....
2018. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Amikor jelentkezel egy állásra vésd az eszedbe, hogy a bér nem neked szól, hanem a munkakörnek. Hiába vagyok én sztárügyvéd 150e forintos óradíjjal nem fognak a gyárba felvenni ugyan ennyiért a szalag mellé.


Ha több pénzt akarsz keresni olyan állásokra kell jelentkezni ahol magasabb a pozíció. Ott majd többet fizetnek.

2018. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem jogos, én is így vagyok vele. Jó a fizum, szeretem nagyjából a munkámat is, de persze van az a pénz amiért váltanék.

Ha kimondom a minimum összeget, akkor általában sokkot kapnak. Olykor előfordul, hogy nem, de akkor meg mondjuk egyéb feltételek miatt mondok nemet. (Pl. mert +10% kevés, ha cégesautót nem adnak, mert itt van)

2018. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Jogos. De tényleg nem feltétlen jó helyekre és/agy pozíciókra pályázol.

Én elsőnek el se mondanám hogy most mennyit keresek. Mi közük hozzá? Adj meg egy sávot ami neked jó.

Ha szörnyülködnek vagy alkudoznak mondd meg hogy ez a minimum, most is közel ennyit keresel.


Hirtelen robbant a munkaerőhiány, és még sokan mindig próbálkoznak azzal hogy nem emelnek. Téged ez ne zavarjon, keress és találni fogsz, fleg most kora ősszel. A HVG állásbörzére kimenni se lenne rossz ötlet.

2018. júl. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!