Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Tesco XIII. kerületi toborzó...

A Tesco XIII. kerületi toborzó irodájában valóban akarnak felvenni embereket a Tescoba dolgozni, vagy "kamuinterjúkat" csinálnak?

Figyelt kérdés
Én is jártam igy, meg mástól is hallottam ugyanerről a szituról, hogy behivnak a fent emlitett helyre állásinterjúra, ott nem mondanak semmi olyat nekem, hogy ne felelnék meg, meg hasonlók, sőt biztatnak is, hogy kérdezzek nyugodtan az állással kapcsolatban stb., majd egy két nap múlva jön az interjú után egy gépi üzenet email, hogy sajnálják, de nem nyertem felvételt... Ezt miért csinálják? Ha valami gondjuk van a jelentkezőkkel, azt miért nem ott közlik helyben? Miért kell hamisan azt érzékeltetniük, hogy ők akarják, hogy az illető ott dolgozzon?

2018. júl. 22. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Helyben azért nem tudják közölni, mert nem tudják előre, hogy lesz-e jobb?

(Adott időben tűnhet valaki a legjobbnak, aztán később jöhet jobb. Tegnap az F1-es időmérőn nagyon örült Mercedes vezetősége, mikor egyik versenyzőjük remek időt ment. Már-már ünnepelték a győzelmet, mikor az egyik Ferrraris még jobb időt futott.)

2018. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván megéri a Tesconak azért fizetni embereket, hogy tartsanak kamuinterjúkat.

Simán csak nem feleltél még...

2018. júl. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Interjún nem szokták érzékeltetni, hogy megfelelsz-e. Diplomatikusak, nem fedik fel lapjaikat, mert ha érzed, hogy jó vagy náluk esetleg magasabb bérigényt mondasz be. Másrészt meg valóban, attól, hogy szimpatikus vagy adott pillanatban, később jöhet 10 másik ember aki jobb.
2018. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!