Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ilyen sokat ér a diploma?

Tényleg ilyen sokat ér a diploma?

Figyelt kérdés

Van, vagy volt az a mondás, hogy büfészakot ne. De kezdem megbánni, hogy nem mentem el ilyen szakokra. Folyamatosan azt látom, hogy hr es, bölcsész stb fanfasztikus (teljesen más végzettséget igénylő) állásokban dolgoznak.


Ezt ti is tapasztaljátok?


2018. júl. 22. 18:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Miért mit gondoltál te kis naív.
2018. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Van egy csomó állás, ahová követelmény a diploma, és az sem baj, ha nem az adott területhez kapcsolódik. Szóval akinek nincs, azt nem veszik fel.


Egyébként én is megkaptam sokszor, hogy büfészakot végeztem, és mégis elég jó helyekre bekerültem vele, köszönhetően a magas szintű nyelvtudásomnak. Sőt, most külföldön élünk, és itt is a magyar büfészakos diplomámnak köszönhetem az egyik munkám. Egyszerűen azért, mert komolyabban vesznek így, mint egy érettségivel.

2018. júl. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Önmagában nem sokat ér. Ha keresett, jól fizető szakma, ha van mellett nyelvvizsga, ez, meg az, akkor számít. Néha arra is jó, hogy megnyit kapukat, mert egyrészt másképp néznek rád a sznobok, másrészt egy diplomát megszerezni azért mindig valamennyi meló, tehát mutatja, hogy kitartó vagy és hajlandó vagy invesztálni a jövődbe. Nem mindenki hajlandó rá ugyanis. Ha viszont ezt a feladatot elvégezted, esélyes, hogy más feladatokat is el tudsz végezni. Valami ilyesmi. A nihilista szemszögből pedig: jó rabszolga lesz belőled, hiszen képes voltál 4 év szívatást kibírni akkor bírni fogod a fizetetlen túlórákat is.


Okosabb ugyan nem leszel tőle és ma már rengeteg kifejezetten ostoba ember is összehoz egy papírt a diplomagyárakban, de mégis úgy hat, hogy hozol egy szintet.


Viszont ha esetleg nem olyan jók az intellektuális képességeid (mert nem mindenkinek jók) akkor nem ajánlom. Nem fog megtérülni. Inkább egy jó szakma akkor.


Egyébként az ember sok mindent megbán. Én pl. azt bánom, hogy szereztem diplomát és 4 évet elcsesztem erre az életemből, ami alatt, ha dolgoztam és gyűjtögettem volna, talán tudtam volna lakást venni a lakásárrobbanás előtt.


Mos'má' meg késő, úgyhogy lehet, hogy nekem harangoztak. De hát előre sose tudja az ember.


Amúgy meg csinálj egyet, nem olyan nagy meló. Az régen volt, ma már mindenkinek lehet. Láttam olyat, akinek én érettségit se szívesen adtam volna, de összepuskázott egy diplomát. De boldogabb nem leszel tőle.

2018. júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nekem tok jo munkam van, relevans a szakmammal, pedig diplomat kernek (nincs belole).

Csak ismerek olyanokat, akik mondjuk teljesen mast taniltak (emberileg sem valami iq bajnokok) es naaaagyon jo munkat kaptak elsore.

2018. júl. 22. 20:13
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem "büfé" diploma nem ér semmit. Én nagyon megbántam, hogy anno jelentkeztem ilyen szakra, de nem tudtam, hogy ez ennyire értelmetlen, meg hát ebből voltam jó, ez érdekelt.

Most visszanézve inkább tanultam volna valami szakmát, szereztem volna mindenféle szakmai "papírt", ehelyett az egy sz*r diploma helyett. Vagy még "kulimunkával" is többet értem volna...

2018. júl. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hogyhogy? Nem lehet vele allast talalni, vagy csak nem tetszik maga a szakma?
2018. júl. 22. 22:03
 7/13 anonim ***** válasza:

Én a magam részéről 3 diplomást menesztettem már, betettem helyettük egy gyakorlott középfokút. Inkább megfizettem neki azt, amit egy diplomásért adtam volna. Azóta helyén vannak a dolgok, megy a munka, selejt gyártása szinte minimális, és a dolgozó is érzi, megbecsülöm.


Tehát nálam semmit nem ér a diploma, értékesebbnek tartok egy jó szakmunkást.

2018. júl. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, agrármérnökként takarítok, szuper....
2018. júl. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
én azt tapasztaltam, hogy bár Magyarországon kitörölhettem vele, külföldön elismerték és díjazták. úgyhogy attól függ hol vagy.
2018. júl. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Erdekes a ket nezopont hogyan van jelen.


En ugy vagyok vele, hogy embertol is fugg. En is tudok ugy felnezni egy bolcseszre, hogy wow emberileg is ott van.


De pl randiztam / tapasztalom, hogy mesterkepzes meg magasszintu kepzes stb es a lanyka rudtancos, bulibaro, es a legertelmesebb temakor amirol megnyilvanult a "mikor b...ott be legutobb".


En csak a folytonos elitelest nem tudom elfogadni, a "van papirod, akkor biztos ertelmes vagy, es akarmilyen munkakort el tudsz vegezni" felfogast. Mert a kozepfokutol (amugy van felsofoku, nem egyetemi vegzettseg) azt hiszik a) csak ketkezi szakma letezik b) szotyikopkodo proli.

2018. júl. 23. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!