Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy átlagos amerikai énekes...

Egy átlagos amerikai énekes megkeres 6 milliárd forintot egy 3 hónapos túrné alatt?

Figyelt kérdés
2018. júl. 22. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Az átlagos amerikai énekesek évek alatt nem keresnek meg ennyi pénzt.


Szupersztárok, mint Katy Perry keresett a 2017-es évben 33$ millió dollárt.

Ami átszámítva mostani árfolyamon, kb. 9,24 milliárd Ft. (Persze ez nem a legjobb éve volt!)


Emellett nem tudhatjuk a nettó jövedelmét, mert még ott van az adó, a különböző költségek, stb.

2018. júl. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, de ha 3 hónapos túrnéra meghírdet egy énekes 400 000 darab jegyet, melyekből a legolcsóbbak 14 ezer forintba kerülnek, s 90% el is kel, akkor kb. stimmel ez a számítás, nem?


Vagy a szervezés ilyen sokat von le?


És akiről szó van igen csak átlagos, vagyis nem internetes szupersztár mint Katy Perry. Összesen 300 000 Youtube feliratkozója van, 200 000 millió összmegtekíntése és 7 albummal 30 millió album eladása.

De már majdnem el kelt a 400 000 jegy.

2018. júl. 22. 20:09
 3/9 A kérdező kommentje:

Hoppá, szóval "csak" 200 millió megtekíntése.

Katy-nek ha jóltudom körülbelül 15 milliárd.

2018. júl. 22. 20:10
 4/9 anonim ***** válasza:

400,000 * 14,000 nincs is 6 milliárd...


És te úgy azt gondoltad, hogy a jegybevétel 100%-a megy a zenész zsebébe oszt' jó napot? Az 50-100 fős stáb ingyen dolgozik? Az arénáért ahol fellépnek nem kell fizetni? Utaztatni sem kell 3 hónapig teljes ellátással a 100 fős stábot?


A bevétel töredéke marad csak meg a zenésznél.

2018. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, úgy. Tettem erre vonatkozó kérdést is.

És írtam, hogy a legolcsóbb jegyek 14 ezer forintosak, a legdrágábbak 210 000 forintosak és a kettőközött széles a skála.

Talán az átlag olyan 30-35000 lehet.


Mi a reális részesedési arány?

Mennyit vesz le kb. a stáb, szervezés, marketing, arénák és biztiőrök bérlése?

2018. júl. 22. 20:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem értem... mi ezen ilyen nehéz?

Majd konkrétan felderítjük neked, hogy egy zenész milyen stábbal dolgozik vagy mégis mi a fene?

Ott a google...


Azonban mivel nem írsz konkrét példát, nem tudjuk hogy hogyan dolgozik..


A költségek meg hatalmasak... nem csak 10-20%...

Egy aréna simán van 4-5 millió alkalmanként, az ottani számlák megint milliós tételek.

A hónapos turnékon az egész csapatnak fizetés jár, ellátás valamilyen szinten. Stb.


Ha érdekel, akkor google és számolgass.

2018. júl. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi... Ajánlanál pár keresőszót ahhoz, hogy arról találjak valamit hogy nagyáltalánosságban mennyit visznek el a már többször említett költségek?

Mert eddig nem nagyon találtam semmit ebben a témában.

2018. júl. 23. 06:51
 8/9 A kérdező kommentje:
Biztos esetenként ez változó, de engem az átlag érdekelns százalékban és az is csak megközelitőleg...
2018. júl. 23. 06:52
 9/9 anonim ***** válasza:
2018. júl. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!