Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Beszélhetünk-e anyagi megbecsü...

Beszélhetünk-e anyagi megbecsülésről olyan munkahelyen ahol 5-6 éve nem emeltek semmit?

Figyelt kérdés

mennyire becsüli az emberei az a hely amely évek óta semmit se emelt?

hagyja elmenni a régi profi embereket és kínlódik az új semmihez se értő emberekkel, de akkor se emel.


ebben mi a jó?


2018. júl. 22. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha olyan fizetést adnak, ami még az 5-6 éves távlatból tekintve is versenyképes, akkor beszélhetünk.


Az pedig a vállalat dolga, hogy milyen politikát alkalmaz a vállalat működése során.

Nem látunk bele, hogy mi a célja a vezetőségnek/tulajdonosoknak.

2018. júl. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem vagy elégedett a fizetéseddel, mert szerinted többet érdemelnél akkor mondj fel.

Nem kötelező ott dolgoznod. A vállalatnak sem kötelező emelni.

2018. júl. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Bruttó 150-et adnak, ennyit adtak 5 éve is.

Már csak 10-el van a jelen minbér felett. Kíváncsi vagyok ha összeér akkor mi lesz. Sztem semmi.


És Pest.

2018. júl. 22. 20:11
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ééééés - dobpergés - munkaügyes troll!
2018. júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Becsülnek benneteket hiszen kitartóak vagytok, hűségesek, immár 5 éve. Nem szólsz, elégedett dolgozó vagy. Mit akarsz, máshol sem kapsz többet, versenyképes a fizetésed.
2018. júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Máshol többet kapnál? Hát menj oda!
2018. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

" Nem szólsz"


Nem szólok.... miért ha szólok akkor mi lesz? Emelnek? Dehogy emelnek.

Max kiröhögnek.

2018. júl. 22. 20:51
 8/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
58%
Amíg a marha ennyiért is megcsinálja, ugyan minek emelnének???!!
2018. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Azért mert erősen csökkenek a hadra fogható "marhák" pl azért.

Vannak hozzám hasonló hülyék de egyre fogyó számban. És mi lesz ha elfogyunk? Egy mai huszonéves még ha nem is ért semmihez maghallja hogy brutto 150 és köp egyet.

Mi lesz ha elfogynak a "marhák"?

2018. júl. 22. 21:07
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Én is ennyit kerestem egy olyan cégnél ami egész országban ismert holott alig hallott róla bárki bármit, még az az ismerősöm sem hallott róluk semmit aki abban a városban él ahol a cég központja van. Igazából nem a munkával, és a környezettel volt bajom, ahogyan a társasággal sem, mert jó volt velük dolgozni, a vezetőség is korrekt volt, mindent meglehetett beszélni, csak ugye a pénz volt az amiről nem akartak beszélni, és emelni sem. A kötelező minimálbéren felül 2-3 éve kaptunk némi pluszt, de amikor a kötelezőket emelték ezekből a plusz pénzekből csíptek le ahogyan nálatok is.

Én idén év legelején hagytam ott őket amikor a nettó 120 ezret megkerestem tavaly, most idén meg nettó 110 ezer ft alatt kerestem pár ezer forinttal. Az alapbérem ugyan emelkedett ami kötelező, de az amit a kötelező mellett adtak azt csökkentették. Régebben adtak cafetériát, amit még tavaly vettek el, illetve nem vették el hanem az árát adják oda a fizetéssel együtt ami persze hogy kevesebb mert aszerint adózunk... Idén meg abból csíptek le, mondván hogy az adható, és a cég vezetője gazdasági okokra hivatkozva nem adja meg, amit a közvetlen vezetőm mondott el, ő erről kapott írásbeli tájékoztatást, ő ezt nem tudja befolyásolni. Megmondta nekünk hogy minden kirendeltségre az országba adnak x összeget amiből ők gazdálkodnak, abból fizetik az emberek bérét, alapanyagokat, eszközöket, céges autót abból tartják fenn, meg a különféle gépeket, és a maradék a haszon amit ő eltesz tartaléknak ha plusz munka van akkor legyen mihez nyúlni. Ő külön kap bérezést, de valakitől megtudtuk hogy a maradékból igen csak lecsíp magának tehát zsebre megy, vagy ha nem vállaltunk el valami plusz munkát akkor feketén vett fel embert arra a munkára és abból fizette jóval többet mint nekünk.

De mivel ezeket nem bizonyította senki, meg a teljes igazságát sem tudjuk, így vagy ez történt vagy nem.

Amikor nálam végleg betelt a pohár azzal hogy kevesebbet kezdtem el keresni, felhívtam a közvetlen főnökömet hogy szakítson rám 5-10 percet mert szeretnék vele négy szem közt beszélgetni. Akkor odamentem hozzá, ő fogadott nem volt ott senki más, és felvázoltam neki a helyzetet arról hogy ez a bér amivel kiszúrja a szemünket ez egy nagy nulla a mai világban, és mondtam hogy legalább azt a kevés embert becsülje meg jobban akik végzettséggel vannak a cégnél és nem betanított munkások mint például 3 kollégám és én. Akkor ment a hosszú süket duma hogy miért nem, meg magyarázkodott hogy ezért meg azért stb... Akkor megmondtam neki hogy én teljesen megértem így kértem papírt meg tollat és helyben megírtam a felmondó levelemet, és megkérdeztem mennyi időt töltsek még a cégnél felmondási időnek ha kéri egyáltalán.

Mivel kötelezhetett volna 30 napra, mert több mint 4 évet voltam a cégnél, így mondta hogy ő nem kéri a teljes időt, csak annyit kért hogy még azt a hetet dolgozzam végig ami 3 munkanapból állt és utána mehetek. Mentem is, amikor összepakoltam, elköszöntem mindenkitől, leadtam amit le kellett akkor már elkezdett utólag ajánlatot tenni hogy beszéljük meg, ha kell emeli a bérem, ha kell fizet benzin pénzt is hogy többet járhassak be autóval, mert tudta hogy buszozással bonyolult volt nekem bemenni hiába fizette, nem volt az nekem annyira jó. De mondtam hogy már késő bánat és 2 nap alatt találtam új állást majdnem dupla annyiért, igaz hogy gyári munka, meg több műszak, de úgy gondoltam valamit valamiért, elvállaltam, tetszik is ott már most megbecsülnek pedig éppen hogy csak fél évet vagyok a cégnél, a szaktudásomhoz megfelelő munkakörbe tettek, és mondták ha mindenre betudok tanulni és jól kiismerem a gépeket, a gyártásokat, az anyagokat, akkor kapok esélyt gépszerelői állásra a cégnél ami jóval több alapbért jelent és nem kell megszakadni.

2018. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!