Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezhet az, hogy egy mérnöki...

Létezhet az, hogy egy mérnöki diploma semmit nem ér?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok, idén végeztem a szegedi MK-n, mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök levelező tagozatán. Nagyon sokat tanultam, mondhatom elég kemény volt befejezni. Azonban eddig 4 helyre adtam be az önéletrajzom és csak annyi visszajelzést kaptam 3 helyről, hogy "nem önre esett" a választás. Nem mondhatom, hogy nulla a szaktudásom, mert 2 szer 5 évet töltöttem olyan műhelyekben, ahol volt időm tapasztalatot szerezni, szóval nem hasonlíthatom össze magam egy iskolapadból kiesett újonccal.

#gépészmérnök #mérnök #élelmiszeri gépészmérnök
2018. júl. 23. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Több faktor is közrejátszik.


Kicsit számít, hogy a 1: diploma sem a legerősebb, 2: levelezőm végeztél, 3: 34 évesen, de a legfontosabb, hogy 4: csak 4 helyre adtad be a jelentkezésedet.


Egyéb tényezőket nem tudunk (pl hogy miképp néz ki az önéletrajzod vagy a motivációs leveled, mit csináltál előtte, mennyi a fizetési igényed, stb), de szerintem ha növeled a jelentkezések számát (természetesen olyan helyre, ahol ezt a végzettséget követelik meg), akkor azért sikerrel járhatsz.

2018. júl. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem írt hülyeséget az első.. Az SZTE azért nem rossz, középmezőnyösnek mondható, kiváló élelmiszergépész képzés volt, de most érdemesebb elvégezni a sima gépészt. Az, hogy te levelezőn végeztél meg senki sem fogja megkérdezni, nem is muszáj feltüntetni az önéletrajzodba.

Itt a koroddal lehet "baj", mivel jobban örülnek a munkáltatók egy huszon éves újoncnak, akiket sokkal olcsóbban tudnak alkalmazni, és jobban "be tudnak törni", mint egy öregebb rókát. Ha Csongrád megyében próbálkozol (ez nagyon nem derült ki), az sajnos meg szintén nem nyerő hely, hárman végzetünk SZIE-n és a szegedi csoporttársunk, aki hazament Szegedre lett legnehezebben állása. De tényleg a legfontosabb, hogy 4 helyre adtad be, ez rettenetesen kevés. Ha 50 helyről nem kapsz pozitív visszajelzést, akkor lehet baj, de ennek szinte nulla az esélye. Neked valahol a Dunántúlon kellene elhelyezkedni egy élelmiszeripari cégnél, szerintem ott azonnal találnál munkát, nem is annyi pénzért, mint a dél-keleti régióban.

Ha meg bizonytalan vagy, időd és energiád van, fejeld meg egy msc gépész diplomával, már Szegeden is van.

2018. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Az létezik, hogy 34 éves pályakezdő nem túl jó belépő.


A cégek 2 féle embert keresnek:

1.) Tapsztalt szakembert

2.) Fiatal pályakezdőt


Tapasztalt szakember nyilván nem vagy, tehát az kilőve.

A pályakezdőből pedig a fiatal a "jó", mert:

- Alacsony a bérigénye

- Jól formálható, sokkal jobban, mint egy idősebb munkavállaló

- Általában jóval rugalmasabb (nincs család, stb..)


Te ezek miatt eleve hátránnyal indulsz. Azt nem tudjuk, hogy a 10 év tapasztalatod releváns-e egyáltalán egy élelmiszeripari mérnöki pozícióba. Ha nem az akkor nem is nyom sokat a latba.

2018. júl. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
4 helyre adtad be = semmi. Az, hogy Te 34 éves vagy, és most végeztél még szintén semmi. Nyilván jobb lenne, ha az önéletrajzodba már az szerepelne, hogy eleve mérnökként dolgozol valahol, és legalább karbantartással foglalkozol, minthogy nulla a tudásod, és kubikusként dolgoztál eddig. Azt a 2x 5 évet feltétlen tüntesd fel, és előbb-utóbb keresni fognak!
2018. júl. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
én is mérnök vagyok és én is keveset keresek.
2018. júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kevés helyre adtad be. Növeld ezt a számot és előbb utóbb kapsz pozitív visszajelzést. A korod probléma lehet, de annyira nem, hogy sehol se találj állást. Azzal viszont számolj, hogy könnyen lehet hogy koltoznod kell fejlettebb orszagreszre. De hosszú távon megéri, és ha egyszer elkezded akkor utána könnyebb lesz.
2018. júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
80%

Azért ne írjunk már butaságot. 34 évesen még ott a tojáshéj a s*ggén. Még 30+ éve van a nyugdíjig, tejfölös szájú siheder a koma.

A 34 az nem 50, gyerekek.

A hiba ott van, hogy 4 hely az kevés, a csongorádi cseresznye pedig hiába világhírű, az Aafőd sajnos halott. Észak-, vagy Nyugat-Dunántúlon sokkal könnyebb elhelyezkedni. Próbálkozz tovább.

2018. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Irány Budapest vagy a Nyugat Dunántúl!


Korod mellett a másik bajos tényező az sajnos a földrajzi helyzeted. Oda kell menni ahol van munka.

2018. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Azért amikor halálra dícsérik fizetésben, munkaerőhiányban, megbecsülésben a mérnököket, akkor nem mezőgazdaságira gondolnak már bocsi. Nem ismerem tulzottan, de nincs egy nagy hírneve, kilátások is rosszak. Ha mérnök akkor gépész-villamos-mechatronika-energetika.
2018. júl. 25. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó akkora hülyeséget írt, hogy az elképesztő. Élelmiszeriparban és mezőgazdaságban is érdemes volna megpróbálnod, de tényleg nem derült ki hol keresel munkát. Csongrád és Békés megyében a legrosszabb a helyzet, kaliberekkel jobb Bács megye. És pont ellenkezőleg, attól, hogy valaki szakosodott gépészmérnökként végez, még ugyan olyan gépészmérnöki diplomája van. De felesleges ilyen helyen kérdezősködnöd, mert könnyen lehet, hogy olyanoktól kapsz választ, aki csak ír valami marhaságot. Mellesleg ne rinyálj, én ME-n végeztem, és békés megyei, 10-12 helyre adtam be, mire méltóztattak egy helyről telefonálni.
2018. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!