Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökként meghirdethetem...

Mérnökként meghirdethetem magam úgy külföldi cégeknek, hogy itthonról akarok dolgozni?

Figyelt kérdés

Tervező-fejlesztő mérnökként nem alapvető a szükségessége annak, hogy ha egy cégnél dolgozok, akkor ott helyben legyek, bár a tapasztalataim szerint a nagyobb cégeknél ez alapelvárás, hogy a munkaidőt a munkahelyükön töltsék.


Nem akarok egyéni vállalkozást indítani és megbízásokat keresni - ehhez nincs elég nagy hírnevem és még nincs is túl sok munkatapasztalatom sem: mindössze 3 év (+ egyetem).

Viszont ami szívesen lennék, és nem látom nagyon lehetetlen ötletnek, hogy keresnék egy külföldi céget, amelyik úgy alkalmazna engem, hogy otthonról is végezhetem a munkát. Ennek egy akadálya az lehet, hogy hogyan tudják számomra biztosítani a licenszet az ott alkalmazott tervező szoftverekhez, de szerintem ez is megoldható.

A kapcsolattartás a mai világban már a legkisebb probléma, minden eszköz adott arra, hogy jól értesült legyen mindenki.


Nyilvánvalóan azért külföldi cégről beszélek, mert azok ugyanazért a munkáért a magyar fizetés tripláját adják (helyben), de ha home office miatt ennél jóval kevesebbet kapnék az ottaninál, még mindig több lenne, mint Magyarországról kapni. Nyelvtudás nem probléma.


Ez így elméletben kivitelezhetőnek tűnik, de nem tudom, hogy a valóságban van-e ilyen. Érdemes tehát nemzetközi állásportálokra feltenni magam azzal a szándékkal, hátha van valaki, aki ilyen módon alkalmazna engem? Vagy esélytelen ügy?



2018. júl. 23. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:

2 szempont:

- Ha vannak referenciáid, csak akkor jöhet ez szóba.

- A legvalószínűbb, hogy 1-2 hónapot ott kell dolgoznod, majd utána fokozatosan hazaengednek. Miért? Te rábíznád egy idegenre a szellemi tulajdont, amit a többi kolega dolgozik? Én nem.


Licenszekkel kapcsolatban:

Én fejlesztőmérnök vagyok, cég ad szoftverlicenszet (IntelliJ Idea) de ennek ellenére ha interjún mondom hogy nekem van, megvásároltam, az ad egy professzionális imidzset.

2018. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Otthon igen.


Külföldre nem dolgozhatsz Mo-ról, hacsak nicns leányvállalat.


Sok cég "red zone"-ban alkalmazza a külföldi munkaerőt, értsd. rengeteg mindenhez nem férnek hozzá, pl. adott országban működő szerverek, stb.

2018. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!