Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kér egy fotós csoport...

Mennyit kér egy fotós csoport fotózásért?

Figyelt kérdés

Üdv! nemrég kezdtem el a fotózással foglalkozni, és eddig magamnak fotózgattam, meg néhány barátnak portrékat, ingyen persze.

Eddig nem nagyon volt hogy felkerestek, de most megkértek hogy el tudnák e vállalni egy csoport fotózást, de nem tudom hogy mennyi pénzt kérjek el így elsőre.

Két órányi fotózás lenne.

Felszereléseim: Nikon D3200 tükörreflekszes váz, hozzá 18-105mm obiektív + egy 70-300mm obi, állvány. derítőlapok, szoftbox és fényeim még nincsenek, de derítőlapot még lehetséges hogy szerzek erre a fotózásra.

Nem akarok ingyen fotózni, de pofátlanul sem akarok sokat elkérni, mikor még nem vagyok tapasztalt fotós.

Szóval körülbelül mennyit kérhetnék el?



2018. júl. 28. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Maradj az ingyenesnél, névfeltüntetéssel. Tudnál egyébként pár ilyen munkát mutatni amit készítettél?

Ja, és nehogy próbavásárló legyen. Számlát tudsz adni...?

2018. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
(elírtam) állványom is van...
2018. júl. 28. 20:04
 3/9 A kérdező kommentje:
itt nézelődhetsz --- [link]
2018. júl. 28. 20:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vállald el, a legnagyobb jóindulattal mondom. A képeid bemozdultak, kiégtek vagy a fókusz rossz (ami kifejezetten durva hiba mikor AF van minden gépben). D3200 egy belépő szint, a 70-300 mm obi pedig egy utazóobi, szerintem turistáskodni sem jó már, annyira nagy az átfogása.
2018. júl. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is gyakorolj még.
2018. júl. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat. Nagyon hosszú még az út!
2018. júl. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy egyrészt halvány fogalmad nincs a portréfotózásról, másrészt a felszerelésed is teljesen alkalmatlan erre a feladatra.


Ne azon gondolkozz, mennyi pénzt kérhetsz érte, hanem hogy mennyit kéne fizetned egy csoportnyi modellnek, hogy gyakorolhass rajtuk. Na azt mind megspórolod, ha ingyen csinálod. Hidd el, te jársz jobban. Te legalább a tapasztalatokkal gazdagabb leszel.

2018. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, tudom hogy nem egy mai profi cuccal rendelkezem, viszont ezzel is lehet egész jó képeket lőni, nem tudom milyen elvárásaitok vannak, nem egy profi portré kiállításra kell fotóznom. Engem felkértek hogy fotóznák e egy leánybúcsút, azt mondtam oké, és kérték, hogy mondjak egy árat, ezért kérdeztem rá hogy mennyit kérhetnék el ami nem sok, de nem is nagyon kevés, nos mivel nem közeli ismerősök így nem válaltam el ingyen, mert nem egy két óráról volt szó, és amúgy is az idő pénz, plusz hogy egy tükörreflekszes gép, ami nem olcsó felszerelés, plusz az egyéb kiegészítők, hogy csak úgy ingyen fotózgassak. Portré modell fotózás már más tészta, azt persze nyilván ingyen is elválalnám, mert abból lehet karriert építeni. Szóval minden esetre köszönöm a építőjellegű kritikát.
2018. aug. 23. 07:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a legkisebb baj, hogy nem mai a felszerelésed. Sokkal nagyobb baj az, hogy egyrészt elfogadható minőségű eseményfotózásra alkalmatlan, illetve még nagyobb probléma, hogy te ezt nem látod be, nem érted.


Nyilván lehet pénzt kérni egy gyenge minőségű, rosszul kivitelezett "munkáért" is, de nem biztos, hogy hosszú távon megéri, főleg, ha ebből akarsz karriert építeni.

Elég szarul fogja kivenni magát, mikor egy csoport minden tagja úgy ajánl majd téged, hogy fúbazzeg milyen szar képeket csinált rólunk az a csávó.

2018. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!