Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Mi a különbség a számítógépes rendszer karbantartó és az informatikai rendszerüzemeltető között?

A karbantartó lehet rendszergazda vagy az a rendszerüzemeltető?

Keress kérdéseket hasonló témákban: szakma, munka, informatikus, rendszergazda

júl. 30. 11:26  Privát üzenet  

A válaszok
Nem lehet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont júl. 30. 11:54 Privát üzenet

Lásd itt:

[link]

Most a szakképesítés neve "informatikai rendszerüzemeltető", de ezzel 3142 FEOR számú számítógépes rendszerkarbantartó munkakört és 3143 FEOR számú rendszerüzemeltető munakkört is be lehet tölteni, tovább 3144-es webmesterit is.

(A munkakörök magyar megnevezése szörnyű.)

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont júl. 30. 12:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm.Én most érettségiztem és az van a bizonyítványba, hogy a betölthető munkakör a számítógépes rendszerkarbantartó. Akik meg később végeznek rendszerüzemeltetők lesznek állítólag és így nem igazán értem a különbséget :D

# 3/4Időpont júl. 30. 18:06 Privát üzenet
Amikor 23 éve érettségiztem gimiben info tagozaton, akkor egyszer az informatika érettségire egy számítógép-kezelői képesítést adtak (csak egy érettségi bizonyítványba helyezett lap volt), másik vizsgánkra meg egy középfokú-szoftverüzemeltetői papírt kaptunk.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont júl. 30. 21:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Számítógép szerelő és karbantartó okj-s szakmával hogyan lehetne minél gyorsabban állást találni?
Számítógép szerelő karbantartó okj-s szakmaval lehet olyan állást találni ahol reggel 8-tól délután 16 óráig tart a munkaidő?
Számitógépszerelő és karbantartó okj-s bizonyítvánnyal szerintetek lesz munkám?
Munkaugyi kozpont altal tamogatott szamitogepszerelo es karbantarto tanfolyamon normalis emberek lesznek szerinted vagy nem normalisak?
Számitógepszerelo es karbantarto szakma munkaugyi kozponton keresztul jo szakmanak szamit szerinted vagy gagyi?
Munkaügyi kozpont altal tamogatott szamitogepszerelo es karbantarto tanfolyam felvetelijere hogy keszuljek fel ugy hogy tuti felvegyenek?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!