Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan, milyen kulcsszavakkal...

RunaDacino kérdése:

Hogyan, milyen kulcsszavakkal tudok találni olyan munkát, amit nappali tagozatos technikusi oktatás mellet tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Hello!


Van egy kis problémám: megvan az érettségi és egy Komplex "C" nyelvvizsgám is. Tudnák jelentkezni egyetemre, de inkább megcsinálok 1 nappali + 1 esti technikusi évet, hogy mellette könnyen tudjak dolgozni, hogy külföldi egyetemre félre tegyek.


Érettségim a Petriktöl van, "vegyész" képesítéssel és "Laborasszisztens" munkakör betöltésére ad lehetőséget. Technikusi is a Petriknél lesz Vegyésztechnikusi (1 év nappali) + analitikai technikusi (1 év esti).


A probléma ott kezdődik, hogy kétféle diákmunkát találtam:

A. 16 év után, érettségi nélkül, nyelv nélkül vállalható, de alig megfizetett illetve boltos/éttermes.

b. Kell hozzá érettségi, jól megfizetett, minden képességem meg van rá. A probléma: HALLGATÓI jogviszonyt kér, aminek, ha jól tudom, a Technikusi nem számít.


Megpróbáltam keresni diákmunka helyett részmunkaidőst is (vagy 4 vagy 6h). Itt vissza is hívtak, be is akartak hívni interview-ra, de volt egy kérdés ami az összeset ahonnan visszahívtak bedöntötte:

"Tud vállalni délelőtti műszakot, is?"

Bár megvan az esélye, hogy lesz egy szabad napom a nyelvvizsgám miatt, biztonság kedvéért azt mondtam, hogy csakis augusztusban.


Ideálisan olyan munka lenne az jó, ami laborban van. Jelentkeztem is egyre, hogy vegyszereket előkészíteni egy gimnáziumba, de délelőtt kell nekik a 4 óra, nem délután. Ha ilyen nincsen, akkor bármilyen irodai vagy hasonló állást be vállalnék ami nem supermarket/kaja. Nagyon nem kívánok vissza menni abba a pokolba. Legzavaróbb, hogy tele van teljesidejü laboráns állással a profession.hu amire felvennének.Láttam olyat is, hogy szó szerint csak Captcha-t kell kitölteni - de egyetemistákat vesznek fel csak (nem, nem informatikai, akármilyen jó nekik).


Egy szó mint száz, a kérdésem lényege, hogy hogyan tudok olyan állást találni, ami érettségit/nyelvvizsgát kér, de délutáni műszakot engedélyez?



2018. júl. 30. 14:29
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!