Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaközvetítővel vagy inkább...

Munkaközvetítővel vagy inkább magamtól menjek ki Angliába?

Figyelt kérdés

A munkaközvetítő irodának az előnye, hogy biztosítják a szállást, és esetenként ide jön Budapestre a brit hr-es interjúztatni, tehát ki sem kell utazni, már itthon eldől, hogy felvettek-e, így szerződéssel mehet ki az ember.

Viszont ha magamtól megyek ki, akkor fennáll az esélye, hogy nem találok munkát, és sajnos nincs végtelen kezdőtőkém, tehát ha az első pár hétben nem találnék semmit, akkor jöhetnék haza, teljesen lenullázódva. Ám utóbbi esetben, ha véletlenül rögtön találnék munkét, akkor megspórolnék egy kis pénzt (közvetítői díjak, stb.), és megannyi hercerhurcát, ami a közvetítő közvetítőjén keresztül való extra adminisztrációkkal jár, ugyanis a magyar közvetítő iroda is csak azokkal az angliai agency-kkel van kapcsolatban, amelyekbe én magam is regisztrálhatok kint.

Szóval nem tudom mi tévő legyek, dilemmában vagyok. Merjek-e kockáztatni, és ezzel talán az egyszerűbb és ésszerűbb megoldást választani, vagy menjek a biztosra, ami lehet hogy végeredményében rosszabb lesz, és még az sem garancia, hogy a próbaidő alatt nem tesznek lapátra, stb..



#Anglia #külföldi munka #kivándorlás #külföldi munkavállalás #angliai munka #külföldi munkaközvetítő #külföldi munkaközvetítés #külföldi munkaközvetítő iroda #külföldi munka ügynökség
2018. júl. 31. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nincsen 5-6 honapnyi kezdotoked, ertsd meg tudsz elni kint felevig ugy, hogy nem keresel egy fillert sem akkor erdemes elgondolkozni.
2018. júl. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát szerintem aki kivándorol, annak többnyire nincsenek fölös millió, így nem igazán engedheti meg magának, hogy fél évekig nyaralgasson UK-ben, vagy akár itthon lógassa a lábát annyi ideig..
2018. júl. 31. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:
De, altalaban aki ki megy az ugy szamol, hogy honapokig nem lesz munkaja. De nyugodtan menj ki 3 hetre elegendo penzzel a zsebedben es koltsd el teljesen feleslegesen.
2018. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De, aki kimegy és van esze, az úgy megy.

Aki nem, az vegye meg a hazafele repjegyet is előre, mert másképp arra sem lesz.

2018. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én részmunkaidős állást kerestem egyetem mellett annó, de nagyon keservesen ment. Végül sikerült, de ha nem lett volna támogatásom a családomtól rácsesztem volna mert jóval több idő volt mint számítottam. Attól is függ melyik részen vagy, de csak az NI szám és bankszámla elintézése több hét vagy akár hónap is lehet. Sajnos elég nagy rizikó így kimenni. Lényeg a lényeg, első pár hétben szerintem ne számíts rá, hogy kapni fogsz munkát. Minimum 3 hónapot rá kell számolni és akkor sem garantált.
2018. aug. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, most vagy ti vagytok nagyon szerencsétlenek, vagy esetleg nem igaz, amit írtok, de nekem minden ismerősöm az első, maximum második hónapban talált munkát, és sehol nem írnak, beszélnek arról, hogy milliókkal kéne kimennie egy csóró magyarnak (akinek hol lennének már fölös millió, amiket elveszíthet, ha esetleg jöhet haza..), mert annyira lehetetlenség munkát találni UK-ben. Az is lehet, hogy csupán arról van szó, hogy nektek vannak túl nagy igényeitek, és nem fogadtok el akármilyen munkát (mert büdös) - erre is van sok eset -, csakis testhezálló álommelót. Nos, a legtöbb magyar talán tudja, hogy minek megy ki: utolsó bevándorló segédmunkásnak. Minimálbérért gürcölő segédmunkás pedig nagyjából lehet bárki, aki a nevét legalább el tudja mutogatni kézzel-lábbal..

Az NI számról annyit, hogy 2 hetet kell várni rá, de a papírral, amit az időpontról adnak, azzal már lehet munkát vállalni, elfogadják. Bankszámlát nyitni sem akkora ördöngősség, csak legyen meg hozzá minden papír, ami kell.

2018. aug. 3. 19:49
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
A saját nevedben beszélj. Nem minden magyar 'utolsó segédmunkás'-én biztos nem vagyok. Amúgy egy részmunkaidős bolti eladói állásom volt, mivel még nem volt végzettségem, ha az álommeló akkor nem tudom érdemes-e kimenned. Egy kérdést tettél fel, a saját tapasztalatunkból válaszoltunk, de hamar kiderült, hogy egy paraszt vagy. Menj ki, mutogasd el a neved és mutasd mit tudsz nem itt kell nagyfiúskodni. 'Hogy mernek ezek a tetves burzsoák nyelvet beszélni és nem 8an együtt lakni, gyárban dolgozni és az országot szégyeníteni??? rohadjon meg mind!!' Anglia nem az ami volt 10-20éve. Nem mondom, hogy huuu de rossz, de igen is keserves munkát kapni mert hatalmas a verseny. Egy eladói munkára egy két napon belül több száz jelentkező. Az angolok is elvégeznek elég sok szar munkát, nem mind gazdag és palotában lakik elárulom. Ha hajlandó vagy egy gyárban robotolni 12 órában és 10 emberrel együtt élni mint egy kutya akkor lehet Magyarországon is félre tudnád tenni azt az összeget. Persze mondom, hogy nagy különbségek vannak, van ahol könnyebb van ahol nehezebb, de alapvetően ne arra várj, hogy lesétálsz az utcán és állás hegyek lesznek jobbra balra.
2018. aug. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2020. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!