Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » GLS futár munka milyen mostaná...

Gipsz Jakab24 kérdése:

GLS futár munka milyen mostanában?

Figyelt kérdés
Érdekelne pár belsős vélemény CSAK a GLS futárkodásról.Dunántúlon jelenleg 250 nettóval hirdetnek.Ez jól hangzik de nem mindegy ez napi hány óra munka ill miből áll.Olvasni remhíreket régről.Kiváncsi vagyok javult e a helyzet.Hogyan, miből tevődik össze a fizetés?Van e cafeteria vagy valami juttatás?Összességében megéri e ezt csinálni vagy nem?Mennyire hosszútávú meló?Milyen a hozzáállásuk?Megbecsülik a munkaerőt vagy ugy vannak vele hogy mindenki pótolható?Minden tapasztalat érdekel.

2018. aug. 1. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
2%
Na mert szerinted egy futár nem pótolható? Biorobot munka, nulla hozzáadott értékkel. Ha egy majom célzottan el tudna jutni A-ból B-be egy csomaggal pontosan, nem hirdetnének 250 nettót.
2018. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1. Kösz a haszontalan választ.

2. Te biztos pótolható vagy. Látszik, hogy nem érted mire gondoltam, de neked nem fogom kifejteni. Az értelmesebbek tudják.

3. Most majmoztál le nem kevés embert. Gratulálok!

4. Szerinted abból áll ez a munka, hogy elviszel valamit A-ból B-be. Ügyes vagy! Ezt látod te kívülről és azt gondolod, hogy ennyi. Nagyon egyszerű ember lehetsz.

2018. aug. 1. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:
23%

Nem vagyok GLS futár, de a fizetésből és a munka "színvonalából" nagyjából lehet rá következtetni milyen is a GLS (meg az összes többi hasonló cég).

Tetszik, nem tetszik ez egy alacsony(abb) hozzáadott értékű munka (ez tény), ami nem igényel különösebben magas végzettséget, (szak)tudást.

Ennek ellenére a fizetés indokolatlanul magas (elvileg, papíron).

Mire lehet ebből következtetni?

1. Magas a munkaerőhiány, nagy a fluktuáció

2. Valószínűleg azért mert egy robotmunka

3. És / vagy mert a cég maga nem túlságosan korrekt

4. Hosszú a munkaidő, kevés a szabadidő

5. A meghirdetett bér kamu vagy aránytalanul sokat kell robotolni érte

2018. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
Én sok futárszolgálattal találkozom a munkám során. Azt tapasztalom, hogy csak a GLS-nek és DPD-nek van állandó futárja. A többinél állandóan cserélődnek, szóval valószínűleg futárszolgálatok között ez a kettő a legélhetőbb.
2018. aug. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
93%
Jelenleg én pont a GLS-nél vagyok futár, voltam több cégnél is ilyen munkakörben (Trans-o-Flex, DPD, TNT...UPSnél még nem voltam) de eddig toronymagasan ez a cég az ami számomra leginkább ember(futár)központúnak tűnik, persze pörögni kell nem szabad sokat tökölni a címeken, de egyáltalán nem robotmunka, a mi depónkba viszonylag alacsony a fluktuáció is, egyedül a reggeli csomagszortírozás ami kicsit robotmunkaszerű de ott is magadnak válogatod sorrendbe a csomagokat, ha pedig kimész onnantól a területen szabadjára vagy engedve, oda mész ahova akarsz, csak a csomagok érjenek a címzetthez ki legkésőbb délig. Ha van délután fix időpontos csomagfelvéted (délután 2-3ig csak felvétezés van, amibe vannak fix helyek és felvétlekérések amiket reggel kapsz meg, ritka hogy útközbe csörög rád a góré hogy menj el felvétre ide meg oda) az szopó,mert pl ha félnégyes felvéted van 1,5-2órát is kint kell legyél a területen visszamenni nem tudsz lepakolni ha közel vagy a depódhoz, mert nem feltétlen van nyitva (kivéve azoknak a címzetteknek van elkülönitve nyitva a raktár akik ottani átvételre kérték a csomagjukat),marad az hogy valahol eltöltöd az időd de nincs megkötés hogy fix útvonalon szabad csak menned stb stb. Mostmár minden depó arra törekszik leginkább, hogy minél több címzetthez kijusson minél kevesebb kilométer megtételével, ez rengeteg előnnyel is jár egy GLS futárnak mert ezt azt is jelenti hogy a cím mennyiség is viszonylag kevés, napi max 60-70-80 címek kis területen, karácsonyi időszakban 130-140, ellentétben mondjuk egy DPD-vel ahol már egy próbanapon is azt látod, hogy a futár kap reggel legalább 100-130 címet alsóhangon és kapkodnia kell ha időben akar aznap végezni. Szerintem a GLS itthon a legügyfélközpontúbb és legemberközpontúbb csomagszállító cég,én csak ajánlani tudom ha ilyen munkában gondolkodsz :)
2020. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!