Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan induljon el egy pályake...

Hogyan induljon el egy pályakezdő kertészmérnök?

Figyelt kérdés
Hamarosan befejezem a tanulmányaim, de egyelőre ötletem sincs, hogy hogyan tovább. Milyen reményeim lehetnek, ill. jelenleg mennyire fizetik meg ezt a szakmát?

2018. aug. 5. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Kertészmérnök = kertész. Mehetsz fát metszeni vagy szőlőt oltani. Ha nem alkalmazottként csinálod egész normálisan fizet.
2018. aug. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Dolgozol néhány évet olyan helyeken ami tevékenységben saját vállalkozást is tudnál folytatni hogy a gyakorlatban is minél többet tapasztalj arról az adott területről. Nem annyira az anyagi tőke, hanem inkább a tudás és a tapasztalat az elsődleges egy saját vállalkozásban. Biozöldség, gyümölcstermesztés, méhészet (még ez is belefér), ilyenekre gondoltam de sok mindent ki lehet még találni. A YouTube-on láttam arra is példát hogy egy kertészmérnök egy nagy fürjtenyésztő farmot hozott létre, tehát nem feltétlenül a növények jöhetnek szóba a maszekolásnál hanem az egész mezőgazdaság gazdag választéka.
2018. aug. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Mi a fenének mész úgy el szakmát tanulni, ha SEMMI elképzelésed nincs a lehetőségekről és az elmúlt 3 évben SEM jártál utána???
2018. aug. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyik volt osztálytársam sima kertészes partépítős szakmát végzett el, elment egy céghez ahol mivel ő volt aki értett ehhez hát kerteket is tervezett. Gyakorlatot szerzett megtanult sok dolgot és most hogy kezdik valamennyire megismerni a nevét az ügyfelek meg ő is a kapcsolati hálót, csak ezután akar vállalkozást indítani előbb kicsiben fenntartással és onnan növekedve.
2018. aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szitkozódó kommenteket nem kértem kedves harmadik.
2018. aug. 30. 21:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom aktuális-e még, de nem gondolkodtál mesterképzésen?

Sajnos Magyarországon csak pár szak Bsc-je ér valamit, az agrárterületeknél pont nem így van.

Esetleg mezőgazdasági biotechnológus szak? A kertészmérnökit elfogadják, s utána sokkal jobbak a lehetőségeid.

Meg szerintem egy növényorvosi Msc-vel is.

Végül hogy döntöttél?

2018. nov. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!