Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon és Amerikában...

Magyarországon és Amerikában hol tud dolgozni egy biológus?

Figyelt kérdés

Molekuláris vagy Neurobiológus milyen cégeknél vagy helyeken lehet dolgozni?


Válaszokat köszönöm!



2018. aug. 7. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezeken a területeken szerintem inkább oktatni és kutatni lehet. Szűk a keresztmetszete azon szakembereknek akik hasonló területtel gyakorlati értelemben foglalkoznak, "dolgoznak". Nem mintha az oktatás és a kutatás nem lenne munka.
2018. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tudok egypár céget akik kint vannak a neuro konferenciákon. Náluk dolgozhatsz pl sales területen, vagy application scientistként. Avagy vevőknek kell bemutatni a termékeket és válaszolni a biológiai kérdésekre.


Itthon: Femtonics, 3DHisteq Mediso esetleg

Kükföldön: Inscopix, Scientifica, Bruker, Thorlabs, Neurotar, Phenosys stb... nézz meg egy FENS vagy SfN konferencia céges részvételét.


Egyébként meg kutató intézetekben. Azért vannak jó lehetőségek, de főleg PhD után. MSc és PhD alapkövetelmény.

2018. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja és javaslok mellé ma már valami informatikai tudást is. Sokkal többet ér némi Python adatelemző stb tudás mint önmagában biológia MSc
2018. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen ilyen kutató intézetek azok amik nagyon vonzanak. De ilyenek hol vannak Magyarországon? És miket kutatnak? Ugyan ez Amerikába, Nyugati vagy a Keleti parton vám több esély ilyen kutató intézetbe?
2018. aug. 7. 23:22
 5/13 anonim ***** válasza:

Pesten pl itt folyik agykutatás:


[link]

[link]

[link]

2018. aug. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

USA-ba szerintem csak úgy van esélyed ha valahogy bekerülsz PhD képzésre... ez magyar MSc-vel elég nehéz. Nagyon jó referenciák kellenek, már társszerzős cikk is akár.


Vagy itthon végzed el a PhD-t ezekben a laborokban és publikálsz valami ütős cikket. Akkor postdokként már több esélyed van az USA laborokba is... de azért nem kell annyira hasra esni USA-tól sem. A technológia jórésze itthon is létezik, sőt egyes helyeken innen veszik / itthon van a csúcstech. Egyedül a források azok amik pl egy MIT-n végtelenek

2018. aug. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az egyetemek jelentik a legjobb lehetőséget, alapvetően ott folyik a biológiai alapkutatások zöme.


Ezen kívül vannak alkalmazott biológiai kutatóintézetek illetve céges laborok is (de az már bizonyos önfeladást jelent).

2018. aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet önfeladás, de 100-140 nettóért dolgoznál éveken keresztül?


Szánalmasan alulfizetik a biológiai munkát. Lassan bármilyen más szakma jobban megéri. Bp-n ebből csak vegetálsz.

2018. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Aki PhD-t végzett, alapból kell lennie több cikkének elég jelentős impaktfaktorral. Köztük, nem hogy társszerzős, de első szerzős cikknek is kell lennie.


Amúgy az USA-ban nem tudom mi a helyzet. Itthon PhD után elmehetsz tanársegédnek bruttó 160eFt körüli fizetésért. Esetleg az MTA valamelyik kutatóintézetébe nem sokkal több, közalkalmazotti bértáblás fizetésért és a munkakörülmények is olyanok, hogy soha semmire nincs pénz...

Van biológus ismerősöm. Volt osztálytársam, aki biológusnak ment. Jelenleg biztonsági őrként dolgozik, mert biológusként esélytelen volt munkát találnia.

Valaki emlegette a nettó 140e-s fizetést. Én kb ennyit keresek. Vegyész vagyok, itt sem túl rózsás a helyzet. Persze vannak a nagy gyógyszergyárak, ahol jól fizetnek, de oda szinte esélytelen bekerülni. Emiatt a 140 miatt is Bp-re ingázok és örülhetek hogy van munkám, mert a lakóhelyemen évekig semmit nem találtam a szakmámban. Lehet hagynom kéne az egészet a picsibe és elmenni egy Lidlbe bolti dolgozónak. Sokkal többet keresnék ingázás nélkül.

2018. aug. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sajnos a kérdésedre nem tudok megfelelő választ adni, de az előttem szólónak talán informatív lehet


Újpest rogyásig van laborokkal, van minden a sz**-tól a repülőig, szinte minden utcában van valami. Van eü, környezet-, élelmiszer analitika, kit- gyógyszer-, kozmetikum gyártás... gyártásközi minőség-ellenőrzés. Vírusvakcina gyártás (ceva)... xellia, egis, richter, wessling, synlab, soennas, ipox, budán az izotóp intézetbe szerves szintézis laborba szinte mindig keresnek technikust... battán a dunastyr, manna szappan.


ha megvan a biosz/vegyész bsc (vagy vegyész technikusi), akkor már azért lehet találni munkát nt. 180 körül. Ha műszakozol is (gyártásközi téma), akkor 230+ nettó sima ügy. Mondjuk szakmai tapasztalat nem árt... Diplomával általában a feladataid közé tartozik a mérések kiértékelése is. Technikusival sajnos erre nemigen nyílik lehetőség.

2018. aug. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!