Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alapdolgok miért számítanak...

Alapdolgok miért számítanak egy álláshirdetésben külön kiemelendőnek? Fizetés bejelentés bérlet?

Figyelt kérdés

Álláshirdetés. Büszkén írja a cég, jöjjön hozzánk dolgozni mert nálunk

- bejelentett munka (miért az nem alap??)

- pontos határidős fizetés (miért az nem alap??)

- fizetett túlóra (miért van nem fizetett is? és ki az a hülye aki úgy túlórázik)

- fizetett szabadság (miért az nem alap??)

- 86%-os bérlettámogatás (miért az nem jogszabályi kötelezettség)

- munkaruha és vlédőfelszerelés (még jó hogy adják.... mikor az ő dolguk)



Vagy én vagyok naiv hogy kiakadok ezeken?


2018. aug. 17. 12:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom olyan szektorba keresnek embert, ahol ezek nem jellemzőek. Persze, ez mind kötelező, de ha az embernek az a benyomása egy szektorról, hogy fullba megy a törvénytelenség, akkor hívogatónak tűnik egy ilyen hirdetés.
2018. aug. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

És akkor még az lesz a pofon ha valaki benyalja és amikor tényleges alkalmazott akkor jön rá h a fele se igaz...


Mint amikor nekem egy helyen azt mondták a túlóra opcionális aki akar marad aki akar nem.

Én próbaidősként mondtam sajnos nem tudok maradni, menni kell a gyerekért.

Erre közölték oké akkor holnap már ne gyere.


Khm...

2018. aug. 17. 12:22
 3/24 anonim ***** válasza:
11%
Na, megint a munkaügyis..
2018. aug. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
31%

Igen, naiv vagy.

Bejelentett munka: nem alap, sokan dolgoztatnak feketén vagy szürkén.

Pontos fizetés: nem alap.

Fizetett túlóra: nem alap. Sokszor nem negednek el időben, ami túlóra, de nem dokumentálják, és nem fizetik.

Fizetett szabadság: nem alap. Most is volt egy ilyen kérdés.

Utazási térítés: jogszabályi kötelezettség, akár a fentiek. De nem alap.

Munkaruha: nem alap.

2018. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
40%
És most hol maradnak a helyi szuperokosok akik szerint "aki iylen feltételek mellett dolgozik az meg is érdemli" ki nem fizetett túlóra és miért nem harsan fel a kórus? Hát miért tűri miért nem áll fel és összefogás és rejtett kamerra és bíróság... hol a kórus?
2018. aug. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Elméletben ezek alap dolgok. Gyakorlatban nagyon sok helyen nem.
2018. aug. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
56%
És ezek a helyek ahol még ezek sincsenek meg hogy találnak munakerőt amikor még azok a cégek is alig találnak ahol megvannak?
2018. aug. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%

Ezek csak jogilag alap dolgok, a valóságban koránt sem. Szóval hirdetheti magát így teljesen nyugodtan, mivel sokak számára MÁR ezek a dolgok is hatalmas előnyt jelenthetnek, mondjuk az előző (fekete) munkájukhoz képest!

Egyébként a kedvenc hasonló hirdetés számomra az volt, amikor szakképzettséggel rendelkező munkaerőt kerestek és büszkén írták, hogy bruttó 180000Ft fizetés! Tehát a kötelező minimálbért nagy mellénnyel hirdették! :)

2018. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

"amikor szakképzettséggel rendelkező munkaerőt kerestek és büszkén írták, hogy bruttó 180000Ft fizetés! "


Ezt ÉN IS kiírtam ide a fórumra hogy szakképzett munkára verte magát a cég hogy ő a 180-at megadja és én megkérdeztem hogy mi ebben a nagy szám kevsebbet nem is adhat...

erre nekemesett is az összes paraszt hogy hol élek én és rengeteg helyen segédmunkásként fut a szakképzett munkaerő papíron hogy csak minbért kelljen adni....

És még lehet igaz is mert én anno nyomdában voltam gépmester és áttetetk mindenkit papíron kisegítőnek és így már csak minbért kellett adniuk.

Aznap fel is mondtam.

2018. aug. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

A kedvencem az volt ilyen témában, amikor a területi képviselői álláshoz odaírták, hogy gépkocsi, laptop, telefon. Ezeket mint juttatást. :-)


Gondolom a targoncás állásnál akkor oda kéne írni, hogy juttatás: targonca. :-))))

2018. aug. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!